Naga MarketsCD Projekt ponownie o ponad 15% w dół! Sony wstrzymało cyfrową sprzedaż CyberpunkaKurs akcji CD Projekt gwałtownie runął na otwarciu piątkowej sesji na warszawskim parkiecie. Akcje największego polskiego studia gamingowego były notowane nawet tak nisko jak 247 zł. Za nagłym załamaniem kursu stoi informacja o wycofaniu gry ze sprzedaży cyfrowej z PlayStation Store. To ważna informacja biorąc pod uwagę fakt, że sprzedaż konsolowa według przewidywań stanowić miała ponad 50% łącznego wolumenu sprzedaży Cyberpunka.

  • Trzy duże zagraniczne fundusze shortują obecnie kurs akcji CD Projekt
  • Oznaczać to może brak wiary inwestorów instytucjonalnych we wzrost notowań akcji spółki
  • Cyberpunk jest przesycony bugami i glitchami, a na konsolach starszej generacji: PS4 oraz Xbox One, ilość klatek spada często do niegrywanych poziomów

Akcje CD Projekt o 16% w dół w piątek

Akcje CD Projekt rozpoczęły piątkową sesję z ceną otwarcia 260 zł, by potem gwałtownie opaść do 247zł. Przed 10:00 kurs akcji opada o około 16% i odbił do okolic 260 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
– CD Projekt otwiera się niemal 20% luką po tym jak Sony zdecydowało się na usunięcie gry Cyberpunk 2077 z Playstation Store. Sony oferuje również pełny zwrot kosztów. To fatalna informacja dla CD Projekt. Ocenia się, że ok 70% wszystkich sprzedanych gier aktualnie oraz w przyszłości mogło być w wersji na konsole. Zastanawia obecnie to, dlaczego CD Projekt nie zdecydował się na kolejne opóźnienie premiery, biorąc pod uwagę fakt, że gra nie była przystosowana do konsoli PS4. – stwierdzili w piątek rano analitycy XTB.

CD Projekt ponownie o ponad 15% w dół! Sony wstrzymało cyfrową sprzedaż Cyberpunka
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Powodem spadków jest wycofanie najnowszej gry spółki, Cyberpunka 2077, z cyfrowej sprzedaży gry na platformy PlayStation przez Sony.

– Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. – przeczytać można w opublikowanym dziś rano komunikacie spółki.

– Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. – stwierdził zarząd CD Projekt w komunikacie.

Nieznacznym pocieszeniem jest fakt, że zablokowana została jedynie cyfrowa sprzedaż przez internetową platformę Sony o nazwie PlayStation Store, zatem gracze posiadający konsole z serii PlayStation nadal mogą zakupić grę w klasycznej fizycznej formie.

Zobacz również: Fundusze shortują CD Projekt! Cyberpunk 2077 pogrąży CDR?

– Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki. – stwierdził zarząd CD Projekt.

Na stronie PlayStation przeczytać możemy, że Sony Entertainment uzasadnia swoją decyzję zapewnieniem maksymalnej satysfakcji dla graczy, którzy zdecydowali się zakupić polską grę przeznaczoną na konsolę japońskiego producenta.

SIE przez cały czas dąży do tego, aby zapewnić klientom wysoki poziom satysfakcji. W związku z tym oferujemy zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili Cyberpunk 2077 w PlayStation Store. SIE usuwa też grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store aż do odwołania. – stwierdzili przedstawiciele Sony Entertainment na stronie playstation.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here