Naga MarketsCD Projekt ponownie notuje słabszą sesję. Lekkie spadki także na FW20Czwartkowa sesja przyniosła niewielkie obniżenie kursów FW20 oraz indeksu bazowego. W gronie największych spółek nie było jednak jednomyślności i liczba spółek spadkowych była wręcz niższa od wzrostowych. Ale na ostatecznej zmianie WIG20 zaważył głównie znaczny spadek cen akcji ALLEGRO, który samodzielnie ze sporą nadwyżką „pokrył” dodatni wpływ spółek zwyżkujących, zwłaszcza sektora górniczego. Słabszy dzień miały również akcje CDPROJEKT oraz LPP, sektorowo neutralne zachowanie cechowało ogółem banki.

Neutralny początek piątkowej sesji

Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się niewielka spadkowa świeca będąca następstwem wcześniejszych „wisielców” oraz charakterystycznej doji. Uwagę zwraca jednak niski wolumen, który z jednej strony wskazuje że przewaga podaży została osiągnięta przez cofnięcie popytu oraz wczorajszą absencję giełd amerykańskich, z drugiej może stanowić wyraz wątpliwości wobec wspomnianej niskiej szerokości rynku na wczorajszej sesji i dominującego wpływu tylko jednej spółki. Wskaźniki AT nie wnoszą istotniejszych obserwacji. Na MACD jeszcze jest podtrzymany sygnał kupna, uwagę zwraca zachowanie wskaźnika DMI, gdzie na wcześniejszym sygnale kupna linia DM+ schodzi poniżej ADX co może być odbierane jak wskazanie osłabienia impetu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min bieżące notowania po wcześniejszej zwyżce przeszły w fazę konsolidacji, co na wskaźnikach AT przekłada się na obniżenie ich wartości z sygnałami sprzedaży włącznie. Maksimum wczorajszej sesji osiągnęło teoretyczny poziom docelowy określony wsp. 2,618 z wcześniejszej, przed dwoma tygodniami, lokalnej korekty. Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania dla większości głównych indeksów nie przyniosły większy zmian, nieczynne giełdy amerykańskie powodują spadek globalnej aktywności inwestycyjnej. Poranne notowania kontraktów terminowych na największe indeksy implikują neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy jedynie uwagę na odczyty wskaźników koniunktury w strefie euro.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here