Naga MarketsWiedźmin GeraltGrupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo. Akcje najpopularniejszej polskiej spółki gamingowej osiągają dziś rekordowy poziom 222,70 zł i tym samym kupujący zdołali przebić wcześniejszy szczyt na poziomie 220,50 zł.


Akcje CDR najwyżej w historii

Z punktu widzenia indeksu WIG na polskim rynku niewiele się dzieje, ale z pewnością tego samego nie można powiedzieć o CD Projekcie. Notowania akcji CDR rosną w trakcie dzisiejszej sesji o ponad 7% przy dziennym obrocie wynoszącym ponad 65 mln zł. Ustanowienie nowego szczytu oznacza, iż kapitalizacja spółki ponownie przekroczyła poziom 21 mld zł, a popularny wskaźnik Cena/Zysk wynosi aż 194! To niewątpliwie duży przełom na notowaniach spółki, której akcje pozostawały w konsolidacji od początku kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
akcjde cdr w piatek 24 maja 2019
Akcje CDR na historycznych maksimach, xStation XTB

W przypadku gdyby doszło do zamknięcia dzisiejszej świecy dziennej wyraźnie powyżej poziomu 222 zł, będzie to silny sygnał pro-wzrostowy, a w przyszłym tygodniu można oczekiwać retestu tego poziomu od góry w celu dalszej aprecjacji. Z drugiej strony jeśli wybicie okaże się fałszywe, najbliższym wsparciem pozostaje psychologiczny poziom 200 zł.

Wczoraj informowaliśmy o najnowszych wynikach finansowych spółki. W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. Grupa CD PROJEKT wypracowała 81 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk netto Grupy w omawianym okresie wyniósł 17,8 mln zł i był o 17,9 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wynik na poziomie 15,1 mln zł. Rok do roku zysk spadł o 22,2 proc.

Z kolei według banku inwestycyjnego Stifel, akcje CDR mogą wzrosnąć nawet o 25% i osiągnąć poziom 255 złotych. Tak optymistyczne prognozy są najprawdopodobniej związane z coraz bliżej premierą nowego projektu “Cyberpunk 2077”, z którym nie tylko gracze, ale i analitycy wiążą spore nadzieje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here