Naga MarketsJedna z perełek ostatnich lat na warszawskiej giełdzie, CD Projekt stracił na dzisiejszym otwarciu ponad 10% po tym jak spółka opublikowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Zysk netto producenta gier negatywnie zaskoczył analityków, którzy spodziewali się kontynuacji dobrej passy z ostatnich miesięcy. 


Problemy kadrowe i pogłoski o możliwych opóźnieniach premiery kolejnej, oczekiwanej zarówno przez graczy jak i analityków giełdowych produkcji studia CD Projekt Cyberpunk 2077 spowodowały głęboką przecenę akcji polskiego giganta branży komputerowej rozrywki. Gdy wiele wskazywało, że niedźwiedzi sentyment powoli mija do wiadomości publicznej podano najnowsze wyniki kwartalne spółki. Te nie są najlepsze.

Gorzej od prognoz, gorzej niż wcześniej

Przychody CD Projekt spadły o 15,8% rok do roku i wyniosły zaledwie 84,9 mln PLN. Analitycy spodziewali się wyniku przynajmniej na poziomie 103 milionów. Rozczarowuje również sam zysk netto, który w III kwartale 2017 roku wyniósł 35,73 mln PLN. Jest to niewiele więcej niż przed rokiem, lecz również i w tym przypadku apetyt analityków był znacznie większy. Konsensus rynkowy wyników CD Projekt mówił o 41,9 mln PLN zysku netto.

źródło: www.cdprojekt.com

Przychody netto od początku roku wyniosły niemal 339,6 mln PLN – to około 19% mniej niż przed rokiem. Również narastający zysk netto rozczarowuje – wartość 154,4 mln PLN jest około 10% niższa niż ta raportowana przed rokiem. Cały skonsolidowany raport kwartalny dostępny jest na stronie CD Projekt.

W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki czytamy, że największy udział w przychodach Grupy Kapitałowej CD Projekt w trzecim kwartale 2017 roku miały przychody z tantiemów ze sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz projektu GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, która światło dzienne ujrzała w drugim kwartale tego roku. Wciąż nieznana jest oficjalna data premiery kolejnej produkcji CD Projekt – gry Cyberpunk 2077 z którą zarówno akcjonariusze jak i analitycy giełdowi wiążą spore nadzieje.

Reakcja parkietu

Środowy poranek na akcjach CD Projekt przypomina krwawą łaźnię. Już na otwarciu akcje spółki traciły ponad 10%, a obrót wygenerowany przed godziną 10:00 przekroczył 57,8 mln PLN.

CD Projekt pozostaje najaktywniej handlowaną spółką GPW tego przedpołudnia, lecz obecne na wykresie byki wyraźnie dążą do domknięcia luki bessy jaką dziś możemy zaobserwować:

Pomimo faktu, że CDR od ostatnich listopadowych szczytów traci niemal 17%, to jednak w ujęciu rocznym nadal pozostaje jednym z najlepszych papierów na GPW. Roczna stopa zwrotu na akcjach CD Projekt wynosi bowiem około 150%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Kolejny punkt dla byków
Następny artykułDM BZ WBK podnosi rekomendacje polskich spółek energetycznych
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here