whitebit

CD Projekt odrabia straty i zyskał prawie 5%. Czy to coś zmienia? Podczas czwartkowej sesji jednym z najmocniejszych walorów z WIG20 był CD Projekt, największy polski producent gier. Spółka zyskała na wartości, podczas gdy indeks największych spółek odnotował spadek o 0,32%. Jednak, ten wzrost nie jest powodem do nadmiernego optymizmu. Dlaczego?

  • CD Projekt wypracował w 186,2 mln zł zysku operacyjnego. Konsensus PAP Biznes zakładał, że na koniec trzeciego kwartału EBIT spółki wyniesie 170,9 mln zł
  • Pozytywnie odebrane wyniki finansowe nie przełożyły się na wzrosty na giełdzie
  • Według rejestru krótkiej sprzedaży KNF na akcjach spółki ujawnił się dobrze znany fundusz Point72 Asset Management
  • Więcej ciekawych i interesujących artykułów znajdziesz na Comparic.pl

CD Projekt odbija o 4,46% podczas czwartkowej sesji 

Obecne wzrosty trzeba niestety odnieść do środowej sesji, kiedy to inwestorzy mieli okazję zareagować na wyniki finansowe opublikowane przez CD Projekt. Spółka co prawda najpierw wyraźnie zyskiwał po lepszych od oczekiwań raporcie. Jednak sytuacja pogarszała się wraz z upływem czasu i poranne wzrosty zostały zamienione na znaczący spadek sięgający 3,5%.Spółka wypracował w 186,2 mln zł zysku operacyjnego. Konsensus PAP Biznes zakładał, że na koniec trzeciego kwartału EBIT spółki wyniesie 170,9 mln zł. Przychody spółki w tym okresie wyniosły 442,7 mln zł, wobec 429,8 mln zł prognozowanych w konsensusie PAP Biznes.

CD Projekt wypracował w 186,2 mln zł zysku operacyjnego. Konsensus PAP Biznes zakładał, że na koniec trzeciego kwartału EBIT spółki wyniesie 170,9 mln zł. Przychody w tym okresie wyniosły 442,7 mln zł, wobec 429,8 mln zł prognozowanych w konsensusie PAP Biznes.

Wyniki finansowe CD Projekt vs konsensus (Q3). Źródło: opracowanie własne

Wyniki CD Projektu oceniam jako dobre, jednak przy zysku netto zwróciłbym uwagę na zdarzenie jednorazowe jakim było odwrócenie odpisu studia Spokko. Wyłączając je, wyniki były bardzo zbliżone do mojej prognozy. Znacznym wsparciem rezultatów CD Projektu była dobra sprzedaż dodatku “Phantom Liberty” – blisko dobrze ocenianych dodatków do Wiedźmina 3 – komentuje wyniki dla „Strefy Inwestorów” Kacper Koproń, analityk Trigon DM.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
– Na podstawie wcześniej ogłoszonej danych, tegoroczna prognoza zakładała 4,5 mln sprzedanych kopii. Teraz przewiduję, że będzie to bardziej 5,1 mln egzemplarzy. Co więcej, wskaźnik attachment ratio (liczba osób posiadających podstawową grę, które zdecydowały się kupić dodatek – red.) z wyłączeniem konsol starszej generacji, jest na wysokim poziomie 20 proc. – dodał. 


Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Jednak pozytywnie odebrane wyniki finansowe nie przełożyły się na wzrosty na giełdzie. W rezultacie na wykresie pojawiła się duża podażowa świeca, która ponadto wybiła notowania z formacji flagi, której korekcyjny charakter został tym samym potwierdzony. W rezultacie CD Projekt mogą zmierzać w kierunku tegorocznych minimów, jednak kluczowe będą najbliższe sesje.

Warto również dodać, że według rejestru krótkiej sprzedaży KNF na akcjach spółki ujawnił się dobrze znany fundusz Point72 Asset Management, pozycja ta nieznacznie przekracza poziom 0,5%.

Notowania CDR. Źródło: TradingView
Notowania CDR. Źródło: TradingView

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem