Naga MarketsCD Projekt odnotował spadek po zakończeniu czwartkowej sesjiCzwartkowa sesja przyniosła mocny przypływ optymizmu na krajowym rynku. Tym razem segment największych spółek pokazał relatywną przewagę nad pozostałymi. Zyskiwała na wartości większość podmiotów WIG20, sektorowo największy pozytywny wpływ na indeks miały banki, górnictwo oraz spółki paliwowe.

CD Projekt ze spadkami, podobnie jak inna spółki  niecykliczne

Na uwagę zasługuje ponad 9% wzrost cen KGHM kierowany nowymi kilkuletnimi rekordami cen miedzi. Po drugiej stronie barykady znalazło się jedynie kilka podmiotów uznawanych za spółki niecykliczne, czyli głównie DINOPL, CDPROJEKT oraz ALLEGRO, które wyraźniej górowały w okresie nasilenia pandemii. Obecnie prowadzone prace zmierzające do coraz mocniejszego upowszechnienia szczepień kierują strumień kapitału w stronę podmiotów bardziej wrażliwych na cykl gospodarczy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym wzrostowy biały korpus wczorajszej świecy (marobuzu) zdecydowanie neguje wtorkową świecę spadającej gwiazdy. Uwagę zwraca przebieg LOP wskazujący, że część popytu zasilała prawdopodobnie realizacja zleceń obronnych dla krótkiej pozycji. MACD na powrót wchodzi ponad przebieg linii sygnalnej, a na RSI załamują się wcześniejsze negatywne dywergencje. Na diagramie 60-min notowania wyłamały się górą z wcześniejszego trendu bocznego. Pomimo przejściowego zawahania w pierwszych godzinach sesji po zainicjowaniu wybicia, bliżej zamknięcia notowań po uruchomieniu rynków kasowych w US na powrót przybyła nowa fala optymizmu.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na globalnych rynkach nastawienie pozostaje mocno pozytywne. Potwierdzenie wygranej demokratów w walce o fotel prezydencki w USA oraz większość w izbach parlamentu sprzyja oczekiwaniom kolejnych potężnych pakietów stymulacyjnych dla gospodarki. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne sprzyja oczekiwaniom lekko wzrostowego początku sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację danych z amerykańskiego rynku pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here