Naga MarketsCD Projekt odnotował skromny wzrostCzwartkowa sesja na GPW była kolejnym dniem relatywnej słabości WIG20 na tle otoczenia. Po rozdaniu środowym zdawało się, iż popyt potrafi skorzystać z presji wzrostowej i nie odpowiadać przesadnie na impulsy spadkowe z rynków bazowych, ale czwartek przyniósł kolejny mocny spadek WIG20, który osuwając się w rejon 1953 pkt. stracił 1,64 procent.

CD Projekt oparł się presji podaży

Drobnym pocieszeniem jest, iż na przeszło 900 mln złotych obrotu 231 mln złotych przypadło na spółkę CD Projekt, która skromnym wzrostem o 0,2 procent oparła się presji podaży. W indeksie na plusie znalazła się jeszcze tylko spółka PGNIG, która zyskała 0,5 procent. O przecenie indeksu przesądziły spadki najcięższych walorów w koszyku blue chipów, a na plan pierwszy wybiła się strata JSW. Spółka, w ramach granej ostatnio zmienności, oddała ponad 10 procent przy 93 mln złotych obrotu. Bilansem technicznym rozdania jest cofnięcie wykresu WIG20 w rejon 1950 pkt., co oznacza wybicie dołem z konsolidacji na półce 2050-1970 pkt. i faktycznie otwarcie drogi do testów strefy wsparcia w rejonie 1900-1884-1851 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto jednak odnotować, iż cofnięcie z rejonu 2100 pkt. sięgnęło już 7 procent wartości WIG20 i potencjalne zejście w rejon 1900 pkt. oznaczałoby spadek o 10 procent. Powoli rynek zbliża się zatem do punktu, w którym popyt powinien być zachęcany skalą cofnięcia oraz zejściem do progu korekty technicznej. Oczywiście stale warto brać pod uwagę korelację WIG20 z rynkami bazowymi, bez których nie byłoby spotkania WIG20 z 2100 pkt. i zwyżki na przełomie roku. W istocie impuls korekcyjny w rejonie 2100 pkt. zapewniły giełdy bazowe, które – jak Wall Street – zdążyły już wrócić do wzrostów. Technicy powinni jednak czekać na sygnały wyczerpania korekty na wykresie WIG20 zakładając, iż to lokalny układ techniczny jest ważniejszy dla budowania bazy pod powrót indeksu w rejon 2100 pkt. i gry o ruch w rejon technicznych oporów zalegających w okolicach 2200 pkt.

Autor: Adam Stańczak, analityk DM BOŚ SA

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here