Naga MarketsCD Projekt od kilku tygodni w konsolidacji. Próba zainicjowania większej korekty Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,84%. Akcje taniały o 1,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 167,12 zł. Jest to przeciętny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił wczoraj około 0,35%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 169,76 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spadł o ponad 65%.

Dynamika spadku maleje

Notowania lidera branży gamingu w Polsce od kilku tygodni poruszają się w konsolidacji. Mimo braku mocniejszego odbicia, wyhamowanie dynamiki spadków jest pozytywnym zjawiskiem. Patrząc na wykres w skali tygodniowej, wydaje się, że wybicie z konsolidacji powinno wskazać dalszy kierunek. Wyjście górą otworzy drogę do dołka z marca 2020 roku czyli do 207 zł. Z kolei wybicie dołem, może oznaczać dalszą przecenę do dołka z 2018 roku przy 125 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
cd projekt 8.06.2021
Notowania CD Projekt 8.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki poniżej oczekiwań

CD Projekt odnotowało 32,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 91,98 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 43,2 mln zł wobec 97,63 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 197,63 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 192,97 mln zł rok wcześniej.

“Niższa niż zwykle rentowność netto to efekt m.in. kontynuacji amortyzacji kosztów produkcji ‘Cyberpunka 2077’, prac nad aktualizacjami do gry oraz realizowanych prac badawczych związanych z kolejnymi projektami. Wydatki na nie zaliczane są bezpośrednio w koszty bieżącego okresu i nie podlegają kapitalizacji” – skomentował wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie. Miniony kwartał to okres rekordowych dodatnich przepływów gotówkowych. Saldo gotówki, lokat bankowych i inwestycji w obligacje skarbowe wzrosło o ponad 1 mld zł do poziomu 1,9 mld zł, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here