Naga MarketsCD Projekt – spółka miała bardzo mocne otwarcie czwartkowej sesji. Notowania szybko niemal wyrównały dotychczasowy rekord notowań, później jednak zabrakło determinacji na nowe maksima. Wydaje się, że okres przedświąteczny nie służy wyznaczeniu nowego szczytu, jednak wybicie zdaje się być kwestia czasu. Spółka podała bowiem wyniki, które zdecydowanie przebiły oczekiwania, ale to co najważniejsze czyli premiera „Cyberpunka” we wrześniu, nadal powinno budować popyt na akcje.

Co do samych wyników, za cały 2019 rok zysk netto sięgnął 175,32 mln zł co jest wynikiem o 60% lepszym niż rok temu. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 521,27 mln zł wobec 362,9 mln zł rok wcześniej. Zaskakująco dobrze wypadł także IV kwartał, który był najlepszy w całej historii firmy. Spółka zawdzięcza to Netflixowi i powtórnemu sukcesowi serii „Wiedźmin”. Wyniki za IV kwartał przebiły oczekiwania o ponad 100% jeżeli chodzi o zysk netto i ponad 40% w przychodach, a rok do roku zysk wzrósł o 60%, a przychody o 43%.

cd projekt


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here