Naga MarketsWtorkowa sesja okazało się prawdziwą eksplozją optymizmu na krajowym rynku z tak wysoką dynamiką obserwowaną ostatni raz na marcowym odbiciu. Dwucyfrowe zwyżki notowały spółki odzieżowe, sektorowo indeks bazowy najmocniej wsparły banki, segment paliwowy oraz kopalnie. Duzy dodatni wkład miały również akcje CDPROJEKT. Nastroje uczestników naszego rynku były wspierane znacznie lepszym sentymentem wykazywanym również na giełdach zachodnich.

Nastroje uczestników naszego rynku były wspierane znacznie lepszym sentymentem

Tam z kolei wskazuje się na tło wyborów prezydenckich oraz do obu izb parlamentu, chociaż wpływ poszczególnych kandydatów na potencjalne zmiany gospodarcze jest różny. Na wykresie dziennym wysoka biała świeca przy utrzymujących się wysokich obrotach oraz dalszym wzroście LOP potwierdza zdecydowaną dominację popytu. Na wykresie dziennym kurs zbliż się do wrześniowego dołka (potencjalnego oporu) 1655 pkt. Uwagę zwraca wskaźnik RSI z górnym wybiciem z kanału spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na diagramie 60-min, mimo niebyt pewnego poniedziałkowego popołudnia, począwszy od wtorkowego poranku kurs FW20 w kolejnych godzinach już tylko powiększał różnicę od poprzedniego zamknięcia. Jednakże należy również zwrócić uwagę na silne wskazania wykupienia rynku na RSI, które mogą nieznacznie poskromić presję strony popytowej na dzisiejszej sesji, tym bardziej że zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia wykazuje niewielkie osłabienie.

W dzisiejszym kalendarium, oprócz oczywiście kolejnych podliczeń wyników wyborów w USA, zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI w sektorze usług globalnych gospodarek oraz nieoficjalny raport nt. zmiany zatrudnienia w USA.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here