Naga Marketswiedźmin geraltPrzed tygodniem informowaliśmy o nowych roszczeniach Andrzeja Sapkowskiego, autora przygód wiedźmina Geralta względem CD Projekt. Pisarz sprzedał prawa autorskie do całego uniwersum Wiedźmina, a spółka bazując na nim stworzyła serię gier, która zyskała międzynarodowy rozgłos i wywindowała cenę akcji CD Projekt ponad poziom 220 złotych. 


(…) dość ostrożnościowe podejście i plasujące oczekiwania raczej na minimalnym poziomie, nakazuje przyjąć, że w przypadku wykorzystania utworów naszego mocodawcy w podstawowych obszarach prowadzonej działalności, tworzących istotę najważniejszych produktów, właściwie wynagrodzenie winno opiewać na 6 proc. uzyskanych korzyści. Tym samym, odliczając nawet to, co autor uzyskał do tej pory, jak i jednocześnie uwzględniając wzrost zysków ze sprzedaży w szczególności gry Wiedźmin 3 wraz z dodatkami, uznajmy, że roszczenie na tę chwilę opiewa co najmniej na 60 mln zł“ – przytaczaliśmy 3 października wezwania prawników wynajętych przez Andrzeja Sapkowskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt wydało wówczas oficjalny komunikat w którym przekonywało, że żądania pisarza są bezpodstawne zarówno co do zasady jak i wysokości. Spółka nabywając prawa autorskie do wiedźmina zapłaciła Sapkowskiemu 35 tys. złotych. Po latach, autor serii książek nazywa decyzję o sprzedaży praw głupią.

CD Projekt nie zapłaci?

Na chwilę obecną nie widzimy przesłanek do zawiązania rezerw na dodatkowe wynagrodzenia z tytułu zawartych historycznie umów nabycia praw do produkcji i wydawania gier ‘Wiedźmińskich’ – stwierdza w rozmowie z ISBnews członek zarządu CD Projekt ds. finansowych, Piotr Nielubowicz.

Zarząd spółki przekonuje o swoich dobrych intencjach i woli utrzymania dobrych stosunków z Andrzejem Sapkowskim. Prawnicy CD Projekt poinformowali, że spółka będzie dążyć do polubownego rozwiązania sprawy jednak jak na razie nie planuje się zawiązania rezerwy finansowej na ewentualną wypłatę żądanej przez Sapkowskiego kwoty.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

CDR nadal traci

Od momentu publikacji poprzedniego artykułu akcje CD Projekt na warszawskiej giełdzie potaniały o ponad 22%. Spadkom wyceny akcji CDR sprzyja ogólny sentyment na parkiecie, choć sama spółka zbliża się do pierwszego, ważnego wsparcia na poziomie 100% ekspansji Fibonacciego.

Wykres cen akcji CD Projekt z nałożonymi poziomami wsparcia

Przy okazji spadków CD Projekt ponownie głośno robi się o Rafale Zaorskim, który w niemal godzinnym nagraniu wytłumaczył swój pogląd na spółkę, a także powody dla których sprzedawał CDR jeszcze w trakcie trwania wzrostów.

Szukający okazji do podłączenia się pod spadki CDR mogą skorzystać z nowych certyfikatów Turbo. Okazją do zapoznania się z działaniem tych instrumentów a także wygrania ciekawych nagród jest konkurs inwestycyjny Turbo Wyzwanie, który rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here