Naga MarketsCD Projekt nie osiągnie 200 zł. WIG20 napędzany przez bankiWczorajsza sesja pokazała, że w obecnych realiach całkiem dobrze radzą sobie banki, których kurs rośnie w oczekiwaniu na podwyżkę stóp procentowych, wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24. Dało to również pozytywnego impulsu dla WIG20, choć kluczową kwestią pozostaje sentyment w USA. Jednocześnie CD Projekt kolejny raz nie jest w stanie zadomowić się powyżej 200 zł za walor.WIG20 z problemami

– Sentyment w Stanach Zjednoczonych jest negatywny i w tym klimacie też dzisiejsza sesja po godzinie 15:30/16:00 w Polsce wyglądała, kiedy nagle cofnęliśmy się o 30 pkt z najwyższych poziomów od 3 tygodni, od około 14 września, czyli te 2360 pkt przez krótką chwilę no i potem był już ten solidny zjazd. Natomiast technicznie ładne W na dole, w okolicy 2277 pkt, ładny układ i ta obietnica stóp procentowych, która jest gdzieś w przyszłości zarysowana. – wyjaśnia Michał Palaczyk ze Saquaber.

– W zasadzie niezapowiedziana wprost przez NBP, ale tę obietnicę wierzą wszyscy inwestorzy, który kupują banki a możliwe, że mamy ostatnie ramie hossy bankowej, ono może być bardzo długie, może nas wynieść jeszcze wyżej. Dzisiaj to mocno było widać na Alior Banku. Warto pod tym kątem zwrócić uwagę, że te banki znów wróciły do mocnego handlu, natomiast tło oprócz banków jest słabe. – dodaje także.

CD Projekt nie osiągnie 200 zł. WIG20 napędzany przez banki
Notowania WIG20 w latach 2020-2021. Źrodło: Comparic.pl

Jak słyszymy na antenie Comparic24, wiele zależeć będzie od sentymentów obecnych na amerykańskiej giełdzie, a ciężko jest wyczuć inwestorów zza oceanu. Co więcej, globalna awaria Facebooka pogrążyła notowania tego giganta, co dodaje dodatkowego niesmaku inwestorom, szczególnie że spadek indeksu S&P500 wyniósł 1,3%, czyli poziom, przed którym przestrzegał Palaczyk.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

CD Projekt dalej cierpi

– Wielu już widziało, że 200 zł to jest tylko skocznia, żeby znaleźć się na 210 zł albo jeszcze wyżej, natomiast wraca temat tego, że jest dużo problemów. CD Projekt mocno angażuje się w komunikacje z graczami, w próbę podkręcenia sprzedaży Cyberpunka, natomiast to już nikogo nie kręci. Inwestorzy uznali, że Cyberpunk jest tematem w dużym stopniu skończonym. I że nawet rozgrzanie Cyberpunka na zimę (związane z nowymi konsolami z nowej generacji) może się nie udać, a wciąć duża część zespołu pracuje nad tą grą. – podkreśla Michał Palaczyk.

invest

– Ogólnie jak patrzę na retorykę funduszy i CD Projektu, to raczej zgadzam się z funduszami, że Cyberpunk może mieć długi ogon, ale ten długi ogon będzie jednak chudym ogonem, to nie będzie gruba wiewiórcza Akita, tylko raczej spokojne, stabilne, raczej niewielkie zyski, więc trzeba patrzeć mocno w przód a najbliższe 3 lata, tu wielkiej premiery gry nie będzie. – dodaje także.

CD Projekt nie osiągnie 200 zł. WIG20 napędzany przez banki
Notowania CD Projekt w latach 2020-2021. Źrodło: Comparic.pl

Na zakończenie wczorajszej sesji CD Projekt zamknął się z wyceną w wysokości 184,00 zł, tak więc dokładnie tyle ile wynosiło jego poprzednie zamknięcie. Jeszcze w ubiegły piątek spółka notowała mocny wzrost swojej wyceny, osiągając prawie 195 zł za walor, jednak po godzinie 13 (1 października) notowania załamały się.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cash prognozy | biomed lublin akcje | kurs eur online | akcje eurocash | kurs bitcoin prognozy | akcje neuca | kurs dolara australijskiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

 1. Retoryka funduszy, od samego początku była kłamliwa i podszyta całkowitą ignorancją..!
  Niestety – podobne są też wasze komentarze..!
  Powielacie kompletną brednię, że premiera gry – która miała największą e-sprzedaż w historii – była katastrofą..!
  Gra CD Projektu (oprócz tego, że jest arcydziełem gamingu, była nawet na PS4 grywalna od premiery)..! Nie miała więcej problemów i błędów – niż wszystkie inne gry – nawet te po wydaniu Cyberpunka..
  Ciekawe, że teraz (kiedy dla innych, w roli „krytyków sztuki” zabrakło mediów biznesowych i spekulantów) nikt nie robi z tego afery..? XD
  W dziełach sztuki nie jest najważniejsza sprawność techniczna (która w przypadku Cyberpunka była w normie) lecz walory artystyczne, które są na najwyższym poziomie.. Na dodatek atrakcyjność/wartość dzieła sztuki (nawet w tej samej branży) nie podlegają zwykłym prawom popytu.. Ona jest zazwyczaj trwała – lub podlega wzrostowi a nie spadkowi..
  Cyberpunkowi na Steam stale rośnie liczba fanów (1,182,952 osób ).. I jest absolutnej czołówce pod względem liczebności i ilości fandomów na świecie (nie ma tam Wiedźmina).. To świadczy o wartości posiadanej marki – a nie życzeniowe wizje spekulacyjnych „analityków”..
  Ba… teraz nawet niektóre przeciętne gry otrzymują oceny 10/10..! Chociaż w porównaniu z genialnym Cyberpunkiem, są kompletnymi gniotami..!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here