Naga MarketsCD Projekt nerwowy na GPW przed premierą Cyberpunka2077. Komentuje M. PalaczykAkcje CD projekt w poniedziałek traciły ostatecznie ponad 4% i posiadały najsilniejszy wpływ na wahania indeksu WIG20. Chwilowo jednak walor wyznaczał historyczne maksima testując poziom 464,2 zł, wcześniej spadać do psychologicznego wsparcia 400 zł. Cały przedział ruchów z początku tygodnia to ponad 13,5%, a zdaniem ekspertów taka zmienność może utrzymywać się aż do premiery najnowszej gry polskiego studia.

  • WIG20 ostatecznie kończył dzień z zyskiem, rosnąć o 0,6% i zamykając się na poziomie 1958,53 pkt.
  • We wtorek po godzinie 18:00 przestaje obowiązywać embargo na recenzje Cyberpunka 2077, w efekcie czego kolejne sesje na akcjach CD Projektu nadal mogą być ciekawe
  • Spółka była niekwestionowanym liderem poniedziałkowych obrotów, które przekroczyły 600 mln zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Na CD Projekt musi dziać się wiele, twierdzi Michał Palaczyk

Największy wzrost WIG20 od 20 lat w nieco ponad miesiąc, a na obecnym szczycie tego ruchu nastąpi premiera najważniejszej gry dla polskiego gamingu, a także istotnej pozycji eksportowej dla naszego przemysłu elektronicznego. W materiale jednocześnie o tym, czy kupujący wierzą w akcje mBanku, czy Lotos był w stanie odwrócić trend spadkowy oraz o implikacjach dla światowych rynków po ostatnim umocnieniu euro – komentował Michał Palaczyk zapraszając na poniedziałkową audycję Sygnałów Dnia.

Jego zdaniem, premiera Cyberpunka 2077 to najważniejsze wydarzenie w ostatnich kilku latach historii CD Projekt, nikogo nie powinien dziwić fakt, że na akcjach spółki dzieje się sporo i że sporo może się dziać jeszcze w trakcie kolejnych sesji. Po samej premierze nie można wykluczyć korekty spadkowej, która była powtórką z historii – gdy na rynek trafiła Wiedźmin 3, akcje studia również mocniej korygowały, by następnie wrócić do silnego trendu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here