Naga MarketsCD ProjektPolski potentat rynku gamingowego, CD Projekt (GPW: CDR), w trakcie poniedziałkowej sesji otwiera się z marginalną luką wzrostową i testuje poziom 213,5 zł, najwyższy od niemal dwóch tygodni. Kwiecień na notowaniach spółki to głównie konsolidacja po teście maksimów w okolicach 220 zł. Co dalej z akcjami CDR?


CD Projekt zarekomendował dywidendę w wysokości 1,05 zł

W minionym tygodniu CD Projekt poinformował, że rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 1,05 zł, co okazało się silnym zaskoczeniem dla inwestorów. Od razu pojawiły się spekulacje, czy wysoka dywidenda CDR pozwoli wybić spółce nowe szczyty – jak na razie jednak rynek nie zdyskontował zeszłotygodniowej informacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek, 29 kwietnia, akcje CD Projekt zyskują niespełna 0,2% otwierając się z niewielką luką wzrostową i testując dwutygodniowe maksima. W szerszym ujęciu notowania jednak konsolidują w 20-złotowym przedziale zmienności pomiędzy psychologicznym wsparciem/oporem 200 zł (maksima styczniowe) oraz poziomem 220 zł, który CDR testował na początku kwietnia. Chociaż w momencie dynamicznych wzrostów sprzed miesiąca inwestorzy liczyli na wybicie 222,4 zł, gdzie przebiegają dotychczasowe rekordowe szczyty, to notowaniom nie udało się dotrzeć do wspomnianego poziomu.

akcje cd projekt
Akcje CD Projekt konsolidują nad poziomem 200 złotych. CDR D1, xStation 5

Gdyby cena pokonała konsolidację dołem (wybijając poziom 200 złotych), wtedy kolejny istotny obszar popytowy rysuje się na wysokości minimów z lutego i marca tuż nad 177 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here