Naga MarketsCD Projekt 29 lipcaCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie przebiega niezwykle emocjonująco. Cena akcji PKO BP będącego dotychczas największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie zaliczyła ponad 3% spadki, w efekcie czego największy bank w Polsce spadł na drugie miejsce pod względem kapitalizacji. Nowym liderem i jednocześnie największą spółka w Polsce został tym samym CD Projekt, którego akcje notują dziś jedynie symboliczny wzrost.


CD Projekt największą spółką na GPW

Giełdowa wartość CD Projektu to obecnie 27,21 mld zł, podczas gdy wycena PKO BP osunęła się do 26,92 mld. zł. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w grudniu 2019 r. kapitalizacja największego banku w Polsce wynosiła 40 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zerkając wstecz zauważymy, że osiągnięcie przez CD Projekt miana największej spółki na polskiej giełdzie nie było by również możliwe, gdyby nie spadki PKN Orlen, PZU czy Santander Bank Polska. Kapitalizacje wszystkich tych spółek jeszcze w grudniu minionego roku przekraczały bowiem 30 mld zł.

Topowa 5 największych spółek na warszawskim parkiecie prezentuje się następująco:

  1. CD Projekt – 27,21 mld zł
  2. PKO BP – 26,92 mld zł
  3. PZU – 25, 88 mld zł
  4. PKN Orlen – 25.75 mld zł
  5. PGNiG – 19,10 mld zł
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro online | analiza dax | indeks nasdaq | funty | euro kurs | giełda pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar pogłębia wzrosty, kurs USD/PLN znowu w górę
Następny artykułKursy euro i franka największymi przegranymi sesji! EUR najsłabszą walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here