Naga MarketsPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 1,74 proc.

  • 9 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • 11 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

CD Projekt i JSW liderami spadków 

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 9 zyskiwało a 11 traciło dziś na wartości. Największe spadki dostrzec można było na notowaniach CD Projektu i Allegro, których akcje spadały odpowiednio o 5,25 proc. i 6,39 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Zaledwie 30 proc. spółek z GPW zyskiwało w piątek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 30 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 59 proc. odnotowało spadki. Notowania 11 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje CD Projektu spadły o ponad 27 proc.

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że tylko na przestrzeni minionego tygodnia, akcje producenta Wiedźmina osunęły się o ponad 5 proc. Warto przy tym zwrócić uwagę, że aż 6 z 9 ostatnich tygodni spółka zakończyła pod kreską osuwając się ostatecznie o 27,4 proc. z 462 zł do 335,4 zł, co jest najniższym poziomem od połowy kwietnia br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara po 3,9618 zł w piątek 30 października, euro kosztuje 4,6130 zł, kurs GBP/PLN 5,13 zł
Następny artykułKurs dolara (USD) będzie kosztował 4 zł? Mieszana sesja na euro, funcie i franku w piątek 30 października
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here