Naga Markets

Notowania największego polskiego producenta gier, spółki CD Projekt osuwają się coraz niżej na giełdowym wykresie. Kurs akcji twórców Wiedźmina i Cyberpunka 2077 spada trzecią sesję z rzędu, tracąc od początku tygodnia ponad 10 proc. i osuwając się do najniższego poziomu od marca 2018 roku.

Kurs CD Projekt runął o 77 proc. 

Kurs akcji spółki CD Projekt spadł od 7 grudnia 2021 r. o ponad 358 złotych, tj. przeszło 77 proc. z ponad 464 złotych aż poniżej 106 złotych za akcje, co jest najniższym poziomem od marca 2018 roku.Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że kapitalizacja rynkowa całej spółki skurczyła się do zaledwie 1075 miliarda zł, z ponad 46 miliardów zł przed premierą Cyberpunka 2077.

Spadki sięgną 90 zł za akcje 

Spadek ten sprawił także, że zmaterializowała się niedawna projekcja analityka DM PKO BP, który wskazywał na spadek notowań twórców Wiedźmina w kierunku 115 zł. Biorąc pod uwagę, że kurs akcji spółki nie zatrzymał się w tym miejscu i już jest wyraźnie poniżej tego pułapu cenowego, inwestorzy zwracają uwagę na kolejne niższe poziomy wskazywane w innych rekomendacjach.

capital.com
 

Najbliżej jest obecnie do kwietniowej wyceny analityków Credit Suisse, którzy wyznaczyli cenę docelową spółki na poziomie 100 zł za akcje.

Jeszcze większych spadków oczekują analitycy DM BOŚ, którzy w raporcie z 16 maja br. obniżyli rekomendację CD Projektu do “sprzedaj” z “trzymaj”, redukując cenę docelową akcji spółki do 90 zł z 167 zł.

NED

Tak znaczna zmiana wynika z aktualizacji prognoz wolumenu sprzedaży Cyberpunka 2077. Eksperci oczekują bowiem obecnie, że wolumen sprzedaży gry wyniesie w 2022 r. i 2023 r. odpowiednio: 4,0 mln i 3,6 mln sztuk, czyli o: 40 proc. i 33 proc. mniej niż oczekiwano dotychczas. Tym samym łączna sprzedaż gry do 2024 roku ma dobić do 28,4 mln kopii. Dotychczas szacowano, że będzie to 34,7 mln egzemplarzy.

W raporcie uzasadniono najnowszą aktualizację prognoz ostatnimi działaniami spółki.

– Oceniamy, że ostatnie działania spółki spowodowały odwołanie lub odsunięcie w czasie większości pozytywnych czynników, które mogły stanowić wsparcie dla kursu akcji: wersja Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji została przesunięta na późniejszy termin (bez konkretnej daty), płatne dodatki do Cyberpunka 2077 pojawią się najwcześniej w 2023 roku oraz rezygnacja z autorskiej technologii REDengine prawdopodobnie oznacza, że elementy online nie pojawią się w Cyberpunku 2077 w najbliższym czasie – napisano w rekomendacji.

Ponadto, analitycy uważają, że utrzymujące się niskie ceny pudełkowych wersji Cyberpunka 2077 (poniżej 20 dolarów na amerykańskim Amazonie) oznaczają, że w obrocie pozostają jeszcze premierowe zapasy gry, co z  kolei może sugerować brak znaczących przychodów w 2022 roku ze sprzedaży tej wersji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw kurs | ccc kurs | kurs oncoarendi | kurs franka w kantorach | dino cena akcji | aktualny kurs korony czeskiej | jsw opinie | cena akcji orlen |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRyzyko recesji na Wyspach i kłopoty Johnsona. Funt odrabia straty do euro
Następny artykułEnea poszukuje akwizycji w fotowoltaice i energetyce wiatrowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here