Naga MarketsCD Projekt najgorsze ma już za soba? – Raport Analityczny DM BDMCD projekt zakończył wtorkową sesję na minusie, tracąc 2,09%. Obecnie kurs akcji gamingowego giganta kształtuje się na poziomie 248,2 zł, co oznacza spadek o blisko 200 zł względem przedpremierowych szczytów. Jak wskazuje Dom Maklerski BDM S.A w swoim raporcie analitycznym, aktualna wycena powinna dyskontować większość negatywnych informacji i ryzyk, które dotykają spółkę. To w połączeniu z wysoką sprzedażą i aktywną akcją naprawczą (względem gry) skutkuje zmianą zalecenia z „redukuj” na „kupuj” z ceną docelową na poziomie 315 zł.

  • CD projekt z ceną docelową 315 zł od DM BDM
  • Od grudniowego szczytu wycena spółki spadła prawie o połowę.
  • Według raportu analitycznego obecna wycena dyskontuje ryzyka i problemy związane z Cyberpunkiem2077.

CD Projekt z ceną docelową 315 zł od DM BDM

Kontrowersje związane z grą Cyberpunk2077 natychmiast rzutowały na wycenę najsłynniejszej polskiej spółki gamingowej. Znacząca ilość błędów, problemy na starszych konsolach czy też wycofanie gry ze sklepu Sony napawały inwestorów obawami o potencjalna sprzedaż. Mimo takich problemów wyniki sprzedażowe, które zostały ogłoszone przez spółkę (13 mln sztuk), można uznać za dość pozytywne – wskazują autorzy raportu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie spółka pracuje nad naprawą błędów, co ma pozwolić na komfortowe korzystanie z gry również na starszych konsolach. Jeśli proces ten zakończy się pozytywnie, to gra mogłaby wrócić do sklepu Sony przed końcem kwartału. Według szacunków DM BDM liczba sprzedanych egzemplarzy powinna wzrosnąć do 15,6 mln sztuk, co przełoży się na 2,8 miliarda złotych przychodu w 2020 roku. Należy jednak pamiętać, że przychody nie muszą być jedynie przesunięte w czasie (konsole). Zły wizerunek gry może finalnie zniechęcić część graczy do zakupu, co więcej na horyzoncie pojawiają się również potencjalne spory sądowe (w szczególności w USA).

To również Cie zainteresuje: Infoscan już wkrótce przejęty przez Movie Games Mobile?

Kluczową kwestią, która będzie oddziaływać na giełdową wycenę, pozostaje więc m.in. szybkość wprowadzanych aktualizacji, które przełożą się na realną grywalność również na starszych platformach, czas wprowadzenia multiplayera (może się opóźnić przez koncentrację na naprawie bieżących błędów) czy też sukcesu zapowiadanego serialu „Cyberpunk: Edgerunners”, który mógłby wspomóc sprzedaż spółki.

Kurs CD projektu załamał się grudniu

CD Projekt najgorsze ma już za soba? – Raport Analityczny DM BDM
Kurs akcji CD Projekt SA. Źródło: Comparic.pl

Jeszcze przed premierą (tj. 4 grudnia) spółką osiągnęła jeden z najwyższych kursów w swojej historii, który wyniósł na zamknięciu 443 zł. W kolejnych dniach nastąpiło jednak jego nagłe załamanie. W ciągu zaledwie kilku stopniał do niecałych 300 zł, a w najgorszych momentach plasował się on w okolicach 250 zł. Od tamtej pory zauważyć można wyraźny, negatywny marazm w giełdowej wycenie. Niewątpliwie wpływ na to miały również zagraniczne fundusze, które shortowały CD projekt.

Przedstawiona przez DM BDM cena docelowa na poziomie 315 zł dalej znajduje się zdecydowanie poniżej szczytów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wielu inwestorów wskazywało, że wycena tego gamingowego giganta mogła być oderwana od rzeczywistości. Niewątpliwie wiele zależeć będzie od samej firmy i tego, jak skutecznie poradzą sobie z problemami, które przed nimi stoją.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here