Naga MarketsCD Projekt najbardziej wpłynął na spadek indeksu bazowegoSentyment na krajowym rynku mierzony zachowaniem indeksu największych spółek oraz kontraktów terminowych od ok. 1,5 tygodnia zasadniczo nie zmienia się. Na wykresie 60-min FW20 kurs utrzymuje się w trendzie bocznym, za wyjątkiem jednostkowego naruszenia (prawie wybicia) dolnego ograniczenia.

CD Projekt ze spadkiem cen po informacji o ataku hakerskim

Bieżące notowania są ponownie przy strefie wsparcia 1936 pkt. Uwagę zwraca zachowanie wskaźnika DMI, gdzie po uprzednim negatywnym przecięciu (sygnał sprzedaży) zaczyna podnosić się linia ADX (miernik siły). Na wykresie dziennym ogólny obraz rynku jest stały. Kurs nadal jest w fazie konsolidacji. Zmienność w trakcie sesji wyniosła ledwie 22 pkt., odchylenie od kursu odniesienia również jest nieznaczne. Spadek obrotów potwierdza obniżenie aktywności inwestycyjnej. Z perspektywy ostatnich tygodni jest podtrzymana hipoteza kształtowania formacji RGR.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

W grupie spółek indeksu bazowego ujemne zmiany najbardziej dociążył mocny spadek cen akcji CD Projekt w reakcji na doniesienia o ataku hakerskim na sieć firmy. Dla pozostałych spółek zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na indeks mniej więcej się równoważył. Słabsze zachowanie producentów energii oraz niemrawą postawę banków kompensowały silniejsze wzrosty producentów i sprzedawców odzieży i obuwia. Na rynkach zagranicznych nastroje po wczorajszej sesji były raczej neutralne, ale już z dzisiejszym porankiem jest obserwowana niewielka zwyżka kontraktów terminowych na główne indeksy co ma szansę znaleźć pozytywne przełożenie na lepsze nastawienie przed otwarciem sesji na krajowym rynku.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolar | wartość pln | kurs kryptowalut | kurs cdprojekt | mercator medical akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here