Naga MarketsCD Projekt najaktywniejszy w piątek. Duże obroty na walorach Biomed-Lublin

Piątkowa sesja należy do tych raczej spokojniejszych. Nieznacznie tracą główne polskie indeksy. Wig20 jest pod kreską o 0,42%, a Wig o 0,44%. Z grona najaktywniejszych spółek, których walory cieszą się w piątek największą popularnością, zdecydowanym liderem jest CD Projekt. Obrót na walorach spółki zbliża się do 110 mln zł, a kurs akcji spada o nieco ponad 1,5% do poziomu 406,2 zł.

  • CD Projekt z największym obrotem podczas piątkowej sesji.
  • Biomed Lublin kolejny dzień z rzędu wysoko w hierarchii.
  • Nieznaczne spadki na giełdach. Wig20 traci 0,5%.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

CD Projekt z obrotami na poziomie 110 mln zł.

Po 5 godzinach piątkowej, bardzo spokojnej sesji, zdecydowanie najbardziej aktywne są walory CD Projekt. Transakcje na akcjach największej spółki na GPW wygenerowały już blisko 110 mln zł. obrotu. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazły się akcje Biomedu-Lublin. Ostatnie doniesienia o pracy nad lekiem na koronawirusa mocno podgrzały apetyty inwestorów na spore zyski. Spółka z Lublina notuje obrót na poziomie 24 mln zł., a akcje drożeją o blisko 6,5%. Podium zamyka PKN Orlen, który minimalnie rośnie, a obroty przekroczyły 23 mln zł.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Najbardziej aktywne spółki podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

W czołowej dziesiątce najbardziej aktywnych spółek znajdują się poza opisanymi wyżej, jedynie komponenty indeksu WIG20. Suma obrotu na Warszawskim Indeksie Giełdowym, zrzeszających 20 największych pod względem kapitalizacji spółek, przekracza 370 mln zł. co patrząc przekrojowo stanowi raczej przeciętny wynik.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here