Naga MarketsCD Projekt nadal wykazuje relatywną słabość. FED powoduje słabsze nastroje na rynkachNa tle wczorajszych spadków na głównych rynkach zagranicznych notowania krajowych akcji wykazywały dużą odporność, indeks największych spółek zdołał nawet odnotować niewielką zwyżkę. Mocno w tym pomogły wykazujące wcześniej bardzo słabe zachowanie spółki paliwowe.

Zwyżki cen paliw wspierają zainteresowanie największymi spółkami

Chociaż modelowe marże rafineryjne są nadal bardzo niskie, to jednak wczorajsze zwyżki cen paliw ponad dynamikę wzrostu cen ropy mogły wesprzeć zainteresowanie akcjami PKNORLEN i LOTOS. Na tle rynku dobre zachowanie objęło również krajowe banki, chociaż tutaj nie wydarzyło się nic istotnego. Natomiast zniżkowały akcje KGHM powodowane osłabienie cen miedzi na głównych rynkach światowych. Aczkolwiek cena akcji jest od sierpnia w trendzie bocznym nie wykazując bardziej nerwowych ruchów, wykazywane dziś wzrosty cen metalu powinny pobudzić zainteresowanie spółką. Natomiast od 2-3 tygodni relatywną słabość wykazują akcje CDPROJEKT. Zresztą ogółem segment gamingowy na krajowym rynku po silnym II kw. w zakresie wycen, ale też podpartych dobrymi wynikami, w III kw charakteryzuje się osłabieniem wzrostowego impetu.

Indeksy WIG i WIG20 obecnie są przy podstawie 3 miesięcznego kanału bocznego. Dla WIG20 po wczorajszej sesji pojawił się niewielki młot jako zapowiedź kontynuacji wzrostowego odbicia. Dziś wygasa wrześniowa seria instrumentów pochodnych, która może powodować większą nerwowość w ostatniej godzinie notowań, na podstawie których jest obliczany kurs rozliczeniowy. W grupie największych spółek skład indeksu pozostaje bez zmian. Na głównych rynkach zagranicznych wykazywane słabsze nastroje zdają się być wciąż pod wpływem ostatniego posiedzenia FED, na którym nie wprowadzono żadnych zmian w bieżącej polityce pieniężnej. Być może oczekiwano dodatkowych stymulusów, a jednocześnie szacuje się utrzymanie bieżącego poziomu stóp do 2023r. co może być odbierane jako obawy o trwałość odbicia w gospodarce.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej oraz w USA na wskaźnik nastrojów konsumentów Uniw. Michigan.

WIG w układzie dziennym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here