Naga MarketsCD Projekt nadal w szerokiej konsolidacji. Walka o utrzymanie wsparcia przy 177 zł Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,81%. Akcje drożały o 3,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 184,98 zł. Jest to przeciętny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił w piątek około 0,42%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 184,28 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spadła o ponad 65%.

Układ boczny

Notowania lidera branży gamingu w Polsce nadal wyglądają bardzo przeciętnie. Od nieudanej premiery Cyberpunka, zainteresowanie spółką wyraźnie zmalało, pociągając za sobą dużo słabsze nastroje w branży gamingowej na GPW. Kurs od kilku miesięcy porusza się w trendzie bocznym i nic na razie nie zapowiada zmian. Po ostatnim spadku kurs testuje lokalne wsparcie przy 177 zł. Przełamanie w dół, może oznaczać ruch w kierunku głównej strefy wsparcia.cd projekt 25.10.2021
Notowania CD Projekt 25.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przesunięcie premiery

CD Projekt przełożył termin wprowadzenia gry “Cyberpunk 2077” na konsole nowej generacji na I kw. 2022 r., a gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” – na II kw. 2022 r., podała spółka. Dotychczas planowano ich wydanie pod koniec br. “Aktualizując informacje dotyczące założeń wydawniczych CD Projekt S.A. odnoszących się do wydania gier ‘Cyberpunk 2077’ oraz ‘Wiedźmin 3: Dziki Gon’ na konsole nowej generacji (Xbox Series XS oraz PlayStation 5), zarząd spółki informuje, iż bazując na rekomendacji osób zarządzających produkcją, podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na prace nad oboma projektami.

Aktualnym celem spółki jest wydanie gry ‘Cyberpunk 2077’ na konsole nowej generacji w pierwszym kwartale 2022 r. zaś gry ‘Wiedźmin 3: Dziki Gon’ na konsole nowej generacji w drugim kwartale 2022 r.” – czytamy w komunikacie. Na początku września br. spółka podała, że planowane daty wprowadzenia wersji gier “Cyberpunk 2077” i “Wiedźmin 3: Dziki Gon” na konsole next-gen to koniec br. (late 2021).Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here