Naga MarketsCD Projekt nadal spada. Kurs poniżej 170 zł Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,26%. Akcje taniały o 2,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 165,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 zyskiwał wczoraj około 0,93%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 168,98 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spadła o niemal 65%.

Brak powodu do odbicia

Notowania lidera branży gamingu w Polsce nadal spadają. Spółce nie pomogła ani nowa strategia, która była zbyt ogólnikowa, ani kolejne wydawane łatki do gry „Cyberpunk”. Pokazane w minionym tygodniu wyniki sprzedażowe także nie spotkały się z pozytywnym przyjęciem. Na razie nie widać więc powodów do odbicia notowań i cena osuwa się powoli coraz niżej. Wydaje się, że rynek czeka aż gra zostanie przywrócona do sklepu Sony, gdyż to może pozytywnie wpłynąć na jej dalszą sprzedaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
cd projekt 27.04.2021
Notowania CD Projekt 27.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ulepszanie Cyberpunka trwa

CD Projekt planuje darmowy update edycji nextgen gry “Cyberpunk 2077” dla dotychczasowych konsolowych posiadaczy gry, poinformował prezes Adam Kiciński. “Cały czas pracujemy nad ulepszaniem ‘Cyberpunk 2077’ i wierzymy w sukces tej gry w długim terminie. Już dostarczyliśmy kilka aktualizacji i kontynuujemy dalsze prace. Ponadto szykujemy 3 DLC, a II półroczu – edycję nextgen z darmowym updatem dla dotychczasowych posiadaczy kopii na PS4 i Xbox One” – powiedział Kiciński podczas telekonferencji. W kwestii marki “Wiedźmin” stwierdził, że jest ona również silnym filarem dalszego rozwoju CD Projekt.

“W lato udostępniona zostanie mobilna gra ‘The Witcher: Monster Slayer’. Szykujemy także w tym roku edycję nextgen z darmowym updatem dla posiadaczy dotychczasowych kopii” – dodał prezes. Podkreślił, też, że “dużym milestone” w rozwoju CD Projekt będzie start równoległej produkcji dwóch projektów AAA w 2022 r. “Sentyment wokół ‘CP 2077’ na pewno wyraźnie wpłynął na sprzedaż gry w I kwartale. Czekamy na powrót na platformę Sony i liczymy na poprawę atmosfery wokół gry w związku z tym, nowymi DLC, a szczególnie edycją nextgen” – dodał członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | kurs ropy naftowej | bml akcje | sp500 index | usd notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here