Naga Markets

CD Projekt myśli o więcej niż jednej grze w ramach nowej sagi wiedźmińskiejWarszawa, 07.09.2022 (ISBnews) – CD Projekt myśli o więcej niż jednej grze w ramach nowej sagi wiedźmińskiej, ale aktualnie koncentruje się na preprodukcji pierwszej gry nowej serii, poinformował prezes Adam Kiciński.

“Mamy w głowie więcej niż jedną grę w ramach ‘Witcher Saga’, ale teraz koncentrujemy się na preprodukcji pierwszej gry. Preprodukcja jest w I fazie, zgodnie z planem, jesteśmy z tym projektem tam, gdzie powinniśmy” – powiedział Kiciński podczas wideokonferencji.W przypadku ogłoszonego na przyszły rok dodatku do gry “Cyberpunk 2077” o tytule “Phantom Liberty”, zarząd nie ujawnił dokładniejszego terminu.

“Dodatek jest realizowany na naszej technologii. Jesteśmy w bardzo zaawansowanej fazie. Nie mówimy o datach, podaliśmy, że będzie to 2023 i będzie czas na dalsze informacje” – stwierdził prezes.

Zaznaczył, że z perspektywy produkcyjnej jest projekt w pełni AAA.

“Mamy wobec niego ambitne cele. Celujemy z nim w next-gen i trzeba o tym pamiętać. Liczymy na długoterminową sprzedaż, również wersji podstawowej gry, a także ‘Complete Edition’. Zdecydowaliśmy się na jeden duży dodatek, ale jesteśmy w pełni zaangażowani w dalszy rozwój franszyzy ‘Cyberpunk 2077’, co uwzględnia nowe historie, nowy kontent, nie tylko gry” – dodał członek zarządu Michał Nowakowski.

CD Projekt w październikowej aktualizacji strategii chce się podzielić długoterminową wizją i perspektywą biznesową, poinformował prezes Adam Kiciński.

“Nie będzie wielkich zmian, nasza strategia obowiązuje. Chcemy natomiast podzielić się naszą długoterminową wizją przyszłości i więcej powiedzieć o perspektywie biznesowej. Wcześniejsza aktualizacja dotyczyła głównie zmian organizacyjnych w grupie” – powiedział Kiciński podczas wideokonferencji.

XTB

CD Projekt planuje wydanie gry “The Witcher: Wild Hunt: Complete Edition” w wersji next-gen w docelowym terminie IV kw. 2022, podała spółka.

“Dodany kontent z Netflix; dostosowany do next-gen; termin docelowy IV kw. 2022” – napisano w prezentacji wynikowej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin” oraz superprodukcja “Cyberpunk 2077”.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here