Naga Markets

CD Projekt myśli nad nowym kształtem kolejnej iteracji programu motywacyjnegoWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – CD Projekt myśli nad nowym kształtem kolejnej iteracji programu motywacyjnego, poinformował członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

“Myślimy nad nowym kształtem kolejnej iteracji programu motywacyjnego” – napisał Nielubowicz podczas czatu StockWatch w odpowiedzi na pytanie o ewentualny wniosek o zmianę parametrów finansowych programu motywacyjnego.Wskazał, że obecnie w całej grupie kapitałowej CD Projekt jest blisko 800 deweloperów, w tym ok. 730 pracuje nad developmentem gier. “Mamy w planach ambitne projekty i świetnych ludzi na pokładzie, żeby wprowadzać je życie” – stwierdził członek zarządu.

Prezes CD Projekt Adam Kiciński dodał, że na pewno jest zdecydowanie łatwiej rekrutować developerów do Unreal Engine (UE) niż do REDengine. “To silnik znany na rynku, wielu deweloperów na nim pracuje. Natomiast generalnie na rynku gamingowym rywalizacja o talent jest duża, to norma w przypadku naszej branży” – powiedział prezes.

Stwierdził ponadto, że “Cyberpunk Edgerunners” spółka traktuje jako inwestycję w popularność IP “Cyberpunka”.

“Format idealnie pasuje do uniwersum ‘CP’. Wierzymy, że ‘Edgerunnersi’ zachęcają widzów do zapoznania się z grą, będzie to okazja dla fanów ‘Cyberpunka 2077’ do wejścia jeszcze głębiej w uniwersum dzięki serialowi anime” – stwierdził Kiciński.

“Za tę produkcję otrzymamy jednorazową zapłatę, która pokrywa koszty produkcji. Całość będzie miała niewielki pozytywny wpływ na nasze wyniki finansowe. Traktujemy ten projekt jako inwestycję w rozpoznawalność marki oraz nowe pole, na którym dużo się uczymy” – dodał Nielubowicz.

W kwestii odbioru “Cyberpunk 2077” przez graczy, prezes CD Projekt wskazał, że spółka widzi znaczną poprawę stabilności gry i w związku z tym ocen graczy.

XTB

“Wczoraj dodaliśmy kolejny duży patch 1.6. Inwestujemy w rozwój franczyzy. W przyszłym tygodniu odbędzie się premiera serialu anime ‘Cyberpunk: Edgerunners’, w 2023 r. planujemy wydanie dodatku fabularnego do ‘Cyberpunka 2077′” – wymienił Kiciński.

W kwestii innych projektów, Nielubowicz zaznaczył, że w I półroczu dokonano “pewnych zmian w zespole ‘Gwinta’, dostosowując liczbę deweloperów do skali projektu”.

“Po wydaniu dodatku ‘Mag Renegat’, oddelegowaliśmy część jego zespołu do innych projektów realizowanych w studiu. Na dzisiaj nie rozważamy kolejnych dodatków. Jeśli chodzi o ‘Monster Slayera’, zamierzamy utrzymywać wsparcie dla gry. Dodatkowo Spokko prowadzi prace koncepcyjne nad kolejnymi projektami. W The Molasses Flood pracuje obecnie ponad 30 deweloperów. Wszyscy pracują nad projektem opartym o jedno z posiadanych przez nas IP” – wskazał członek zarządu.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin” oraz superprodukcja “Cyberpunk 2077”.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here