Naga MarketsCD Projekt mocno w górę po 7 dniach spadków i korekcie do 354 złKurs akcji CD Projekt zaliczył w ostatnich kilku dniach korektę sprowadzającą kurs chwilowo nawet w okolice 354 zł. W trakcie środowej sesji następuje silne odbicie notowań CDR powyżej 370 zł.

  • Akcje CD Projekt zniżkowały w ciągu ostatnich sesji do 354zł, jednak dziś ma miejsce solidne odbicie powyżej 370zł.
  • W zeszłym tygodniu developerzy CDR poinformowali, że Cyberpunk 2077 będzie okrojony z kilku wcześniej zapowiadanych funkcjonalności.
  • Gra nie będzie miała także dema.

CD Projekt: akcje w górę o niemal 5% w trakcie sesji

Od 8 lipca, czyli w ostatnich 5 sesjach na GPW, CD Projekt utrzymywał się w silnym trendzie spadkowym, który sprowadził kurs wiodącego producenta gier poniżej 355 zł za akcję. Dzisiaj, w środowej sesji, nastąpiło zdecydowane odbicie, które zapowiadał wczoraj między innymi wskaźnik RSI, którego wartość była bliska strefy wyprzedania.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt dziś mocno w górę po sporej korekcie do 354 zł
Notowania CD Projekt na GPW. Źródło: stooq.pl

Kurs CD Projekt znajdował się także dużo poniżej 20-dniowej średniej kroczącej, która pokazywała poziom w okolicach 390-395 zł. W trakcie dzisiejszej sesji kurs odbił do góry i oscyluje wokół poziomu 370 zł.

Zniżka notowań CD Projekt wywołana była zapewne niekorzystnymi dla kursu informacjami związanymi z najważniejszym w tym roku tytułem spółki “Cyberpunk 2077”. Kilka dni temu producent gry opublikował wiadomość o okrojeniu Cyberpunka z kilku funkcjonalności, jak np. poruszania metrem, które było kluczowym elementem trailera gry.

Zobacz również: FW20 notuje wzrosty. CD Projekt ma możliwość podwójnego szczytu.

Na początku czerwca przełożona została premiera gry z września na 19 listopada. Inwestorzy i analitycy zastanawiają się nad tym, czy premiera innego tytułu francuskiego giganta rynku produkcji gier, Ubisoft, o nazwie “Assassin’s Creed Valhalla”, nie spowoduje spadku sprzedaży gry polskiego studia.

Nie widzimy zagrożenia. „Cyberpunk 2077″ i „Assassin’s Creed Valhalla” to zupełnie różne gry – mają całkowicie inny klimat i tematykę – zaznaczyła Karolina Gnaś z CD Projekt.

Kilka dni temu CD Projekt poinformował także, że nie wypuści wersji demo gry z powodu konieczności zaangażowania dużej ilości zasobów oraz wymogu testów. W związku z tym, gracze nie będą mogli przetestować gry przed premierą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here