Naga MarketsCD Projekt mimo wszystkich obaw wzrósł o 2%Pierwsza poświąteczna sesja przyniosła mocny optymizm na rynkach akcji Indeksy bazowe w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych zanotowały wzrosty w okolicach 1,0%, przy czym zarówno S&P500, jak i technologiczny Nasdaq100 zanotowały nowe historyczne poziomy. Tym samym kluczowy indeks z Wall Street od początku roku zanotował blisko 16,0% wzrost mimo otoczenia pandemii.

CD Projekt skończył poniedziałkową sesję na plusie

Podczas wczorajszej sesji wsparciem dla inwestorów były nie tylko doniesienia o porozumieniu na linii Wielka Brytania-UE, ale przede wszystkim wydarzenia z minionego weekendu. W niedzielę prezydent Donald Trump podpisał ustawę dotyczącą pakietu gospodarczego oraz ustawę budżetową na 2021 rok, dzięki czemu USA uniknie tzw. shutdown.

Te artykuły również Cię zainteresują
W powyższym otoczeniu wyróżniał się krajowy rynek akcji WIG20 zyskał blisko 2,5% i tym samym zakończył symbolicznie na poziomie powyżej 2000 pkt., co nie udało się w dwóch poprzednich próbach w grudniu. Zaznaczamy przy tym, że wzrost odbył się przy relatywnie niskim wolumenie (800 mln PLN) względem średniej z ostatnich tygodni. Wszystkie blue chips zanotowały wzrosty, przy czym największe procentowe wzrosty zanotowały walory CCC, LOTOS oraz Santander. Mimo obaw o zachowanie się kursu CD Projekt, w związku otrzymanym pozwem od amerykańskich inwestorów, notowania największego polskiego wydawcy gier zakończyły dzień z blisko 2,0% wzrostem. Bardzo mocną sesję zanotowały również średnie i mniejsze spółki, których indeksy znalazły się na lokalnych maksimach.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Tak jak wspominaliśmy we wczorajszym komentarzu kalendarium makroekonomiczne do końca 2020 roku nie będzie miało przełożenia na rynek. W tym okołoświątecznym okresie inwestorzy będą bacznie przyglądać się procesowi finalizującemu brexit. Wczoraj przedstawiciele państw Unii Europejskiej jednogłośnie zatwierdzili wynegocjowaną chwilę przed świętami umowę o handlu i współpracy między Wspólnotą a Wielką Brytanią. W kolejnym kroku umowa musi zostać ostateczne przyjęta przez Radę UE w drodze procedury pisemnej, co powinno się odbyć dziś do godz. 15.00. Z kolei 30 grudnia, brytyjski parlament będzie głosować nad przyjęciem umowy ws. brexit-u.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here