Naga MarketsCD Projekt liderem wzrostów WIG 20. Banki zniżkują na GPW po obniżce stóp procentowychCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dobiegła końca. Po wczorajszym spadku indeksu WIG20 o 0,12 proc., dziś kurs zanotował nieznaczny wzrost (+0,64 proc.). Notowania indeksu 20 największych spółek nadal pozostają pod kluczowym oporem blisko 1770 USD.

  • WIG20 zyskał w czwartek 0,64 proc.
  • Największym wygranym sesji okazała się spółka CD Projekt
  • W indeksie największych najmocniej traciły dziś banki  

CD Projekt niemal 4,6 proc. wyżej

Podczas czwartej sesji tego tygodnia WIG 20 zamknął się niewielkim zyskiem, jednakże wykres wskazuje na niezdecydowanie. Na zielono świeciło 12 z 20 spółek indeksu. Traciło natomiast 8 spółek, z czego połowa to banki (PKO BP, PEKAO, Alior Bank oraz Santander).

Te artykuły również Cię zainteresują
Najlepiej radziła sobie dziś spółka CD Projekt, która wzrosła o 4,59 proc. Prawie 4 proc. zyskała spółka CCC, a 3,25 proc. wzrostu zanotowała sieć marketów Dino Polska.

Na przeciwległym biegunie znalazły się banki dotknięte kolejną obniżką stóp procentowych, tym razem o 0,4 proc:

  • -3,67 proc. PKO BP
  • -3,64 proc. Pekao
  • -3,04 proc. Alior Bank
  • -1 proc. Santander Polska

– Czwartkowa obniżka to duże zaskoczenie i negatywna wiadomość dla banków, także w kontekście poprawiającego się ostatnio sentymentu do sektora. Będzie to najbardziej bolesna obniżka, gdyż po stronie depozytów nie będzie już miejsca na obniżanie stawek. W ostatnich dniach globalne nastroje wspierały notowania sektora, jednak okazuje się że czynniki lokalne zadziałały wręcz przeciwnie. Trudno powiedzieć czy pozytywny sentyment zostanie przerwany, jednak dzisiejsza decyzja RPP będzie miała duży negatywny wpływ na wyniki banków i to będzie ważyć na notowaniach w następnych dniach – powiedział PAP Biznes analityk Ipopema Securities Łukasz Jańczak.

WIG 20 wybił opór zakresu

Po wtorkowym wybiciu, notowania WIG 20 osiągnęły wczoraj cel docierając do strefy oporu w okolicach 1770. Jednak po domknięciu luki spadkowej z 6 marca cały popyt został wchłonięty i w rezultacie na wykresie powstał niedźwiedzi pin bar.

Dziś natomiast podjęta została kolejna próba ataku na obszar oporu. Pozytywny test sprawił, że notowania na koniec dnia wróciły w okolice otwarcia sesji. Widoczne jest zatem niezdecydowanie wśród uczestników.

Dopóki jednak kurs indeksu polskich blue chipów pozostaje na zamknięciach dnia pod strefą w pobliżu 1770, istnieje szansa na cofnięcie w kierunku przełamanego wsparcia przy 1670, które teraz działa jako opór.

CD Projekt ponownie w kierunku historycznego szczytu

Notowania spółki CD Projekt ustanowiły w tym tygodniu nowe historyczne maksima na poziomie 417,70 zł. Jednak wczoraj kontrolę przejęli kupujący, którym udało się znieść wzrosty z poprzednich 5 sesji.

Dziś rynek otworzył się wyżej od zamknięcia i rósł niemal do końca sesji (399 zł). Trend pozostaje wzrostowy, a w przypadku jego kontynuacji w najbliższych dniach / tygodnia możemy spodziewać się ponownego ataku na historyczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here