Naga MarketsCD Projekt liderem wzrostów na WIG20 w czwartekAkcje CD Projektu odbijają z 2,5 miesięcznych minimów i drożeją w czwartkowej sesji na warszawskim parkiecie chwilę przed 12:00 do 386,80 zł.

  • CD Projekt pod koniec sierpnia zaliczył nowe historyczne maksimum na 460,8 zł
  • W notowaniach intraday kurs wybił wtedy jeszcze wyżej do 462 zł
  • Od tamtego czasu akcje polskiego gamingowego lidera zjechały nawet do 365,70 zł w środę w tym tygodniu

Akcje CD Projekt (CDR) rosną po zaliczeniu lokalnych minimów

Kurs akcji CD Projekt jest jak dotychczas w czwartkowej sesji liderem wzrostów na WIG20 i notuje zwyżkę o 2,57% do 386,80 zł.

Jeszcze w poprzednim dniu notowań akcje największej polskiej spółki gamingowej zanurkowały nawet do 365,70 zł za akcję budząc obawy o głębszą korektę notowań, tym bardziej, że testowane było wsparcie na 370 zł.

Rzućmy zatem okiem  na to co wskazuje sytuacja techniczna na wykresie CD Projektu.

CD Projekt liderem wzrostów na WIG20 w czwartek. Akcje w górę o 2,5^
Notowania CDR na GPW. Źródło: tradingview.com

Przede wszystkim, ważne jest dzisiejsze czwartkowe odbicie, które skierowało kurs w północne terytoria w kierunku powrotu nawet do 400 zł. Po pierwsze, sugeruje to możliwe wybicie z formacji RGR (głowy i ramion), która budowana jest od drugiej połowy lipca.

Po drugie, może to oznaczać dojście do górnej granicy kanału zniżkowego. Dopiero przebicie tej granicy uznać będzie można za ostateczne wybicie z trendu spadkowego. Jak pokazuje wykres prędzej dojść może do ewentualnego przebicia poziomu 400 zł i nawet ten impuls może nie być ostatecznym potwierdzeniem odwrócenia zniżkowego trendu.

Zobacz również: Akcje CD Projekt najniżej od 3 m-cy! Inwestorzy ostrożni przed premierą Cyberpunk 2077

Spoglądając na oscylatory, sytuacja nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, zarówno RSI, jak i MACD wskazują na wyprzedanie waloru. Jednak z drugiej strony, MACD nie wskazuje sygnału zakupu ani na wykresie dziennym, ani nawet w interwale H4.

Zatem, raczej nie powinno się na ten moment traktować czwartkowego odbicia jako odwrócenia trendu spadkowego i lepiej poczekać na silniejszy sygnał sugerujący wzrosty CDR.

Albowiem w przypadku realizacji scenariusza spadkowego i kontynuacji przeceny, miejsca do deprecjacji nie brakuje. Kolejnym przystankiem po ewentualnym powrocie pod 370 zł może być 350 zł, czyli lipcowe minimum, a nawet 333 zł, czyli poziom lutowych szczytów sprzed pandemii i chwilowego przestoju w połowie kwietnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here