Naga MarketsCD Projekt liderem wśród polskich blue chips Czwartkowa sesja przerwała korekcyjny schemat z bieżącego tygodnia, ale nie przyniosła ciekawego handlu. Notowania kontraktów wystartowały z neutralnego poziomu 2028 i  do godz. 10 odbijały do 2038 ustanawiając dzienne maksimum. W kolejnych godzinach handlu podaż nie była w stanie spychać kursu tak zdecydowanie, jak w poprzednich dniach i po kilku godzinach handlu kurs skorygował jedynie jego wzrost z pierwszej godziny sesji.

CD Projekt zwyżkował o ponad 6%

Byki zdołały przerodzić handel w ruch boczny, co wygląda jak wygaszanie korekty z poprzednich dni. W efekcie do końca dnia kurs poruszał się bokiem osiągając na zamknięciu poziom 2031 (+0,15%), przy dziennym wolumenie obrotu spadającym o ponad 28% do 13,9 tys. sztuk. W trakcie wczorajszej sesji w USA opublikowano cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, który wyraźnie wzrosły do 965 tys., które nie miały istotnego oddziaływania na FW20. Niezdecydowanie inwestorów wiązało się jednak z wyczekiwaniem na szczegóły pakietu stymulacyjnego zaproponowanego przez J. Bidena. Wśród blue chips wyróżniały się notowania CCC oraz CD Projekt, które zwyżkowały o ponad 6,0% odrabiając część strat z ostatnich dni

Te artykuły również Cię zainteresują
Z technicznego punktu widzenia zniżka z ostatnich dni wygląd na korektę, gdyż notowania nie spadły istotnie i odbyło się to bez presji wolumenu. A zatem można powiedzieć, że schłodzenie nastrojów wygląda w pełni na kontrolowane przez stronę popytową. Dopiero zniżka kursu wyraźniej w cenach zamknięcia poniżej wsparcia na 2023 sugerowałaby rozkręcenie korekty i spadek w kierunku dołka z II połowy grudnia na 1854.

Dzisiejsze nastroje na kontraktach na DAX i S&P500 są umiarkowanie negatywne, co przy niezdecydowaniu FW20, może przełożyć się na spadkowe otwarcie i poranną część sesji. W trakcie sesji w Polsce podana zostanie CPI, a w USA dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za grudzień.

Autor: Tomasz Kolarz

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here