Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,30%.

  • 14 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • 5 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

CD Projekt liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 14 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 5 odnotowały spadki. Notowania jednej ze spółek utrzymywały się na względnie stabilnym poziomie. Liderem wzrostów okazała się CD Projekt (CDR), którego akcje podrożały w trakcie środowego handlu aż o 4,13 proc. Środową sesję do udanych zaliczyć mogą także posiadacze akcji PEKAO (PEO) oraz PGNiG (PGN).

Te artykuły również Cię zainteresują
Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Lotosu (LTS), które osunęły się o 2,85 proc.

Źródło: Stooq

CDR w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, cena akcji spółki osunęła się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 369 zł. W wyniku dzisiejszych wzrostów poziom ten został przetestowany jako opór, jednak mimo wzrostowej sesji, dostrzec można reakcję podażową. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, cena akcji CDR mogłaby docelowo osunąć się nawet do 331 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 15 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułKurs dolara kontynuuje spadki USD/PLN traci 0,2%, kurs po 4,9160 zł, frank również pod kreską 15 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here