Naga MarketsCD Projekt liderem obrotów we wtorek. Akcje XTB również się wyróżniałyPozytywne nastroje w okresie końcówki roku podtrzymane zostały również we wtorek. Po realizacji strat podatkowych podczas poniedziałkowej sesji, wczoraj można było zaobserwować odbicie notowań wybranych walorów, które mocno traciły w br. W podziale na indeksy najmocniej odbijały małe, a następnie średnie spółki przy mniejszej, ale nadal wyraźnej zwyżce (+0,6%) w przypadku WIG20, co wskazuje na wysoką aktywność krajowych inwestorów.

Mercator Medical, Cyberpunk 2077 i XTB z wysokimi obrotami

Obroty jak na obecny okres między świętami były jednak całkiem dobre i na szerokim rynku przekroczyły 1,0 mld zł. Największym powodzeniem cieszyły się walory producenta Cyberpunk 2077, czyli CD Projekt (prawie 193 mln zł, +2,4%). Na drugim miejscu był natomiast Mercator Medical (65,6 mln zł, +10,2%). Wysokie obroty odnotował także XTB, który po pozytywnych informacjach z KNF odnośnie możliwości wypłaty dywidendy próbuje wybić się z kilkumiesięcznej konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod względem stopy zwrotu wśród blue chipów wyróżniały się akcje LPP oraz CCC (zyskujące ponad 3%). Podsumowując, sesja przebiegała w pozytywnych nastrojach, o czym może świadczyć fakt wybicia się WIG20 ponad poziom 2 000 pkt. w cenie zamknięcia, co jest najwyższym miejscem indeksu od drugiej połowy lutego. Kolor zielony przeważał także podczas notowań na Starym Kontynencie.

Główne europejskie indeksy zyskały niecały 1,0%, choć wyjątkiem był tutaj DAX (-0,2%), który z uwagi na relatywnie wysokie otwarcie na początku dnia, systematycznie tracił na wartości w trakcie handlu. Przy braku istotniejszych odczytów makroekonomicznych rynki cały czas żyją pozytywnymi informacjami z ostatnich dni odnośnie porozumienia ws. umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, zatwierdzeniem pakietu fiskalnego wspierającego gospodarkę w Stanach Zjednoczonych oraz rozpoczęciem dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19 na terenie UE.

Co w środę?

Podobnie jak w pierwszej części tygodnia, także dzisiaj spodziewamy się umiarkowanie dobrej sesji, nawet pomimo lekkiej korekty w trakcie wczorajszych notowań za oceanem. Tzw. window dressing widoczny tradycyjnie pod koniec roku powinien sprzyjać notowaniom poszczególnych spółek, a byki będą walczyć o wyjście indeksu WIG powyżej „zera” w perspektywie całego 2020 r. Zwracamy uwagę na brak sesji albo na jej skróconą wersję w czwartek (31 grudnia) na większości głównych, światowych rynków finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here