Naga Markets

CD Projekt kontynuuje zwyżkę, mimo balastu pozycji krótkich w rejestrze KNFKurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,63%. Akcje drożały o 1,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 106,50 zł. Jest to niezły wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił wczoraj około 1,61%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 105,76 zł.

Mocny impuls wzrostowy

Notowania lidera branży gamingu w Polsce wyraźnie odżyły po sukcesie serialu opartego o grę „Cyberpunk”, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix. Sukces serialu przełożył się na skokowy wzrost zainteresowania grą. Kurs spółki rośnie mimo balastu pozycji krótki w rejestrze KNF. Po wybiciu ponad 107 zł, celem popytu staną się okolice 114-115 zł.

cd projekt 29.09.2022
Notowania CD Projekt 29.09.2022

Duży wpływ serialu

Pozytywnym zaskoczeniem okazał się wpływ netfliksowego serialu na popularność gry „Cyberpunk”. Skokowy wzrost zainteresowania grą jest najwyższy od 2 lat. Wszystko za sprawą debiutu na platformie NEtflix serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Produkcja CD Projektu i japońskiego studia Trigger została bardzo ciepło przyjęta, czego dowodem są liczne pozytywne recenzje oraz wysokie noty.

„Za tę produkcję otrzymamy jednorazową zapłatę, która pokrywa koszty produkcji. Całość będzie miała niewielki pozytywny wpływ na nasze wyniki finansowe. Traktujemy ten projekt jako inwestycję w rozpoznawalność marki oraz nowe pole, na którym dużo się uczymy” – powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projekt SA.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułING Bank Śląski coraz bliżej tegorocznych minimów
Następny artykułBestsellerowa gra Klabatera – Crossroads Inn – debiutuje na Nintendo Switch!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here