Naga MarketsCD Projekt kontrolowany przez UOKiK w sprawie reklamacji Cyberpunk 2077CD Projekt znalazł się pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który sprawdza czy spółka we właściwy sposób wywiązuje się z obietnic pracy nad poprawkami do wydanej 10 grudnia gry Cyberpunk 2077. Urząd weryfikuje także m.in. czy reklamacje zgłoszone przez niezadowolonych klientów są właściwie rozpatrywane.

  • Cyberpunk 2077 ujrzał światło dzienne w grudniu 2020 roku
  • Premiera gry była trzykrotnie przekładana
  • Kulawe działanie gry w dniu premiery na konsolach old-gen wywołało kontrowersje związane z jej przygotowaniem do dystrybucji

UOKiK przygląda się CD Projekt

Cyberpunk 2077 spotkał się z mieszanymi opiniami ze strony graczy, którzy zdecydowali się na zakup nowego tytułu. Choć najnowsza gra największego polskiego studia zachwyca grafiką na komputerach stacjonarnych, to zawodzi na konsolach starszej generacji. Kluczowe aspekty gry, jak np. liczba postaci na ulicach miasta będącego miejscem akcji czy aspekty graficzne, zostały mocno okrojone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cyberpunk ma także problemy z działaniem na platformach PS4 oraz Xbox One. Liczba klatek niekiedy spada do poziomów utrudniających rozgrywkę, zdarzają się także liczne problemy z niespodziewanym wyłączaniem się gry.

W wyniku zgłaszanych przez klientów problemów oraz kontrowersji związanych z wycofaniem produktu oraz licznymi reklamacjami, sprawą zainteresował się UOKiK.

– Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy, jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta – stwierdziła rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch w rozmowie z DGP.

Zobacz również: CD Projekt już z 50% spadkiem. To prawdopodobnie nie koniec wyprzedaży

CD Projekt jeszcze przerwą świąteczną zapowiedział wypuszczenie odpowiednich aktualizacji, które miałyby na celu naprawienie problemów związanych z działaniem Cyberpunk 2077 na wszystkich platformach. Te miałyby pojawić się w styczniu oraz lutym 2021 roku. Pierwsze z nich wypuszczone zostały już w grudniu.

W wyniku kontrowersji związanych z zawieszaniem się gry i słabego jej działania na PS4, Sony Entertainment zarządzający oficjalnym sklepem PlayStation Store, zdecydował się na wycofanie gry z cyfrowej dystrybucji poprzez swoją platformę.

Kurs akcji CD Projekt w poniedziałek rano odbił w górę o 4,17% do 249,9 dol. Jeszcze kilka dni przed premierą, akcje CD Projekt były najdroższe w historii przez moment wybijając do szczytu intraday na 464,20 zł.

Więcej o bieżących notowaniach CD Projektu znajdą Państwo w tym wpisie (link).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here