Naga MarketsCD Projekt - kolejna gra AAA dopiero w 2025 roku - uważa DM mBank - zapiski giełdowego spekulantaTuż przed Świętami, analitycy BM mBanku wycenili akcje CD Projekt na poziomie 232 zł (poprzednio 445,10 zł). Autorem raportu jest Piotr Bogusz, którego zdaniem premiera Cyberpunka rozczarowała, głównie przez słaby stan techniczny gry. Z drugiej strony, dobrze przeprowadzony marketing przełożył się na 8 mln sztuk sprzedanych w preorderach oraz łącznie 13 mln sztuk sprzedanych w pierwszych 11 dniach. Jednak oczekiwania były znacznie większe. BM mBanku, biorąc pod uwagę niskie oceny wersji na konsole, liczył na wynik na poziomie 15 mln.

  • Sprzedaż Cyberpunka poniżej oczekiwań z powodu błędów
  • Długi okres oczekiwania na kolejną dużą grę może zniechęcać inwestorów

W grudniowym raporcie Piotr Bogusz zredukował oczekiwania sprzedaży gry w perspektywie 12 miesięcy od premiery z 31 mln do 25,8 mln. Jego zdaniem, CD Projekt w tym roku skupi się na poprawianiu C2077 oraz wydaniu wersji na nową generację konsol, co niesie poważne implikacje dla zakładanego harmonogramu wydawniczego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal bez większego odbicia

„Nasze wcześniejsze założenia dotyczące częstotliwości wydawania gier wydają się obecnie zbyt agresywne i przesuwamy wydanie Cyberpunk 2077 Online na 2023 rok (vs. 2022 rok wcześniej) oraz wydanie kolejnej gry AAA w 2025 roku (vs. 2024 rok wcześniej). Biorąc pod uwagę zakładane zmiany, usuwamy wydanie jednej gry AAA z prognoz, co obniża wycenę DCF” – uważa Piotr Bogusz, analityk BM mBanku. Na wykresie spadki wyhamowały w rejonie 240 zł, jednak trudno mówić o silnym odbiciu i cały czas wysokie jest ryzyko powrotu do przeceny.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here