Naga MarketsCD Projekt już z 50% spadkiem. To prawdopodobnie nie koniec wyprzedaży Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 3,27%. Akcje taniały o 8,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 234,40 zł. Jest to słaby wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił w piątek około 0,07%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 239,90 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spada już o około 50%.

Brak impulsu do odbicia

Notowania lidera branży gamingu w Polsce wyglądają coraz gorzej. Kiedy wydawało się, że przecena zaczyna słabnąć, kurs wrócił do spadków. W piątek naruszane było poprzednie minimum. Całość przeceny sięga już 50%. Zejście na nowe minima to czytelny sygnał do dalszych spadków, tym razem z celem przy 205 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że brakuje pewnych impulsów aby zatrzymać przecenę. Takich informacji można spodziewać się pod koniec stycznia, kiedy ma zostać wypuszczony patch naprawiający błędy w konsolowych wersjach Cybeprunka.

cd projekt 11.01.2021
Notowania CD Projekt 11.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wycena przy 232 zł

Tuż przed Świętami, analitycy BM mBanku wycenili akcje CD Projekt na poziomie 232 zł (poprzednio 445,10 zł). Autorem raportu jest Piotr Bogusz, którego zdaniem premiera Cyberpunka rozczarowała, głównie przez słaby stan techniczny gry. Z drugiej strony, dobrze przeprowadzony marketing przełożył się na 8 mln sztuk sprzedanych w preorderach oraz łącznie 13 mln sztuk sprzedanych w pierwszych 11 dniach.

Jednak oczekiwania były znacznie większe. BM mBanku, biorąc pod uwagę niskie oceny wersji na konsole, liczył na wynik na poziomie 15 mln. W grudniowym raporcie Piotr Bogusz zredukował oczekiwania sprzedaży gry w perspektywie 12 miesięcy od premiery z 31 mln do 25,8 mln. Jego zdaniem, CD Projekt w tym roku skupi się na poprawianiu C2077 oraz wydaniu wersji na nową generację konsol, co niesie poważne implikacje dla zakładanego harmonogramu wydawniczego.

„Nasze wcześniejsze założenia dotyczące częstotliwości wydawania gier wydają się obecnie zbyt agresywne i przesuwamy wydanie Cyberpunk 2077 Online na 2023 rok (vs. 2022 rok wcześniej) oraz wydanie kolejnej gry AAA w 2025 roku (vs. 2024 rok wcześniej). Biorąc pod uwagę zakładane zmiany, usuwamy wydanie jednej gry AAA z prognoz, co obniża wycenę DCF” – uważa Piotr Bogusz, analityk BM mBanku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here