Naga MarketsCD Projekt i WIG20 z olbrzymią luką spadkową. Cyberpunk spycha akcje na półroczne minima!CD Projekt we wtorek przekazał niespodziewaną informację o przesunięciu premiery swojego największego hitu, gry Cyberpunk 2077. Komunikat opublikowany przez wiodące polskie studio gamingowe mówi o opóźnieniu wejścia gry na rynek aż o trzy tygodnie. W rezultacie, kurs akcji spółki zanurkował w środowych notowaniach rozpoczynając sesję sporą luką spadkową.

  • Nowa premiera Cyberpunka 2077 to 10 grudnia 2020 roku
  • To już trzecie z kolei przesunięcie premiery hitu polskiego producenta gier. Pierwotnie premiera zaplanowana była na kwiecień tego roku
  • Ostatnią planowaną datą był 19 listopada

Kurs akcji CD Projekt mocno w dół w środę

Akcje CD Projekt wskutek informacji o przesunięciu premiery o aż trzy tygodnie w środę rano tanieją o 5,33% do 344,70 zł, choć jeszcze na początku sesji opadły nawet do 340,30 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rzut oka na sytuację techniczną CD Projekt nie napawa optymizmem. Przede wszystkim, przełamane zostało kluczowe wsparcie na 350 zł, które jak do tej pory aż trzykrotnie nie oparło się spadkom notowań: w czerwcu, lipcu oraz przed kilkoma dniami w październiku.

Przebicie tego wsparcia jest rezultatem informacji o przeniesieniu premiery gry mimo wcześniejszych zapowiedzi studia o braku kolejnych opóźnień, co daje silny impuls do możliwej kontynuacji obniżki nawet do 333 zł, czyli szczytów z lutego z okresu sprzed pandemii.

– W przeszłości wielu inwestorów wykorzystywało jednodniową wyprzedaż do zajęcia długich pozycji. Dziś walorom CDR bynajmniej nie pomaga dalsza wyprzedaż na globalnych rynkach akcyjnych. Kurs stopniowo zbliża się również do ważnego wsparcia, na którym warto się obecnie skupić. – stwierdzili analitycy XTB.

We wtorek dynamicznie traci cały indeks WIG20, który spada poniżej poziomu 1600 pkt., a akcje CD Projekt są najsilniej tracącymi wśród składowych benchmarku.

Co więcej kurs CD Projektu w ostatnich pięciu miesiącach niemal wzorcowo wykreślił formację głowy i ramion (RGR) co dodatkowo sugeruje ewentualną kontynuację przeceny.

Warto zwrócić uwagę także na wtorkową świecę “spadającej gwiazdy” z bardzo długim górnym cieniem sięgającym aż do 380 zł, która po nieznacznym wybiciu w poniedziałek przełamała fałszywe wybicie ze wsparcia w okolicach 350 zł. Potwierdzeniem tej świecy jest rzecz jasna środowa spadkowa luka.

Zobacz również: CD Projekt kolejny raz przesuwa datę premiery gry Cyberpunk 2077! Nowy termin: 10 grudnia

Oto fragment treści komunikatu opublikowanego przez CD Projekt we wtorek o godzinie 17:35 po zakończeniu głównej sesji na GPW:

“Przesunięcie daty premiery wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji (Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia), na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Wskazane działania wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki.”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here