Naga MarketsCD Projekt i WIG-Games z najsilniejszym spadkiem od 2 miesięcyŚrodowa sesja przyniosła mocną korektę na szerokim indeksie WIG-GAMES. Po obiecującym początku sesji, notowania największych spółek z branży gamingowej zaczęły spadać, co jednak było nieuniknione po wcześniejszych, trzycyfrowych wzrostach. W czwartek, Firmy z branży gamingowej oscylują w okolicach kursu zamknięcia ze środowej sesji. Liderem wzrostów jest CD Projekt, którego walory drożeją o 11:00 o 2,5%.

  • WIG-GAMES stracił w środę ok. 6%. Korekta nastąpiła po ponad 100% rajdzie z okolic 1500 pkt. 
  • Czwartkowa sesja nie przynosi na ten moment istotnych zmian w kursie indeksu. Akcje głównego udziałowca – CD Projekt, drożeją o 2,5%. 
  • Słabnący kurs USD zapoczątkował korektę na napompowanej do granic możliwości branży gamingowej. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG-GAMES koryguje po ponad 2-miesięcznym rajdzie na północ

Indeks WIG-GAMES zrzeszający największe spółki z sektora gamingowego w Polsce, już dawno zapomniał o tąpnięciu związanym z koronawirusową paniką. Indeks potrzebował zaledwie miesiąca, żeby odrobić kilkudziesięcioprocentową stratę z przełomu lutego i marca bieżącego roku. Podczas środowej sesji indeks stracił ok 6%. Traciły nie tylko spółki gamingowe z głównego parkietu GPW. Te z NewConnect odnotowały nawet kilkunastoprocentowe straty.

Spadkowi branży zrzeszającej producentów i dystrybutorów gier komputerowych towarzyszył spory spadek dolara w stosunku do polskiej złotówki. Ma to o tyle istotny wpływ, że większość z nich sprzedaje swoje produkcje w tej właśnie walucie.

Notowania indeksu WIG-GAMES z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Akcje PGE po wynikach za I kwartał odbijają od dna. W środę kurs zyskuje ponad 5%

Słabnący dolar rozpoczyna korektę na komponentach indeksu WIG-GAMES

Środowe spadki, największych Spółek wchodzących w skład indeksu WIG-GAMES, mimo iż były znaczne nie są właściwie w ogóle widoczne na wykresach. To pokazuje, jaką skalę mają wzrosty zapoczątkowane kilkanaście miesięcy temu.

Poniżej zamieszczono wykresy 4 największych podmiotów pod kątem wpływu na notowania indeksu zrzeszającego największe spółki z branży gier w Polsce. Każda z nich testowała w trakcie ostatnich sesji nie tylko 12 miesięczne maksima ale przede wszystkim historyczne rekordy notowań. Branża gamingowa jest obecnie na topie. Inwestorzy kupują akcje dosłownie wszystkich spółek produkujących gry, mimo, iż perspektywy stojące przed niektórymi z nich są mocno wątpliwe. Analitycy coraz częściej zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi koniec wzrostów, kiedy gamingowa bańka nadmuchana przez inwestorów pęknie.

Wydawało się, że większa korekta może nastąpić w wyniku koronawirusowej paniki. I tak się stało. Koniec końców okazało się jednak, że producenci gier zyskali na kwarantannie i ograniczeniach w wychodzeniu z domu. Ich produkcje osiągały w ostatnich miesiącach sprzedażowe peaki a akcje odrobiły giełdowe straty z ogromną nawiązką.

Notowania największych komponentów indeksu WIG-GAMES z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here