Naga Marketscd projektZakończone w zeszłym tygodniu targi Gamescom były okazją dla największych firm z branży, aby pokazać swoje nowe produkty i przyciągnąć uwagę graczy. Więcej na temat obecnej kondycji gamingu na świecie w 17. odcinku programu Artyści Rynków, którego gospodarzem jest znany z anteny Polsat News Jacek Brzeski. Gościem odcinka, opowiadającym między innymi jak na wydarzenie reagowały akcje CD Projekt, Electronic Arts i Nintendo, był Maciej Leściorz, dyrektor CMC Markets w Europie Wschodniej.


Gamescom 2019 Cologne: Czy targi wpłynęły na wyceny spółek gamingowych?

Od 20 do 24 sierpnia (wtorek-sobota) w niemieckiej Kolonii odbywały się drugie co do wielkości na świecie targi gier komputerowych Gamescom. Impreza nie tylko przyciąga tysiące odwiedzających i setki wystawców, ale jest również świetną okazją do zaprezentowania nowych tytułów, zapowiedzi kolejnych gier, czy też prezentacji najnowszego sprzętu i rozwiązań technologicznych.

O bezpośrednim wpływie targów na wycenę spółek świadczy między innymi zachowanie rodzimego CD Projekt. Jak słusznie zauważa Maciej Leściorz, dzięki prezentacji nowych materiałów dotyczących gry Cyberpunk 2077 i informacjom o trwających pracach nad 3 częścią Wiedźmina dostosowaną do konsoli Nintendo Switch (planowana premiera 15 października), polska spółka wybiła nowe historyczne maksima, testując poziom 241,5 zł.

„Chociaż Gamescom to nie targi pokroju amerykańskiego E3, to uczestnicy mogli liczyć na obecność wszystkich największych firm z branży, są nawiązywane kontakty biznesowe i pojawiają się przecieki, które mają bardzo silny wpływ na wycenę spółek gaminwoych. Ich wyceny bardzo często wzrastają bowiem dzięki oczekiwaniom graczy i nowym plotkom” – wyjaśnia Leściorz z CMC.

W efekcie piątkowa sesja na światowych giełdach przynosiła silniejszą zmienność akcji głównych spółek gamingowych. Electronic Arts tracił niemal 2%, Nintendo świętujące 100 lat swojego istnienia rosło o 1,9% i testowało miesięczne maksima, Take Two już drugiego dnia targów przebijało cenę 135 dolarów za akcję i znalazło się na najwyższych poziomach od października ub.r., a Activision w piątek osuwało się o 3,5%. Niewątpliwym liderem tegorocznej imprezy był CD Projekt i oczekiwany przez wszystkich Cyberpunk 2077.

Zobacz również: Kurs CD Projekt najwyżej w historii! Cena akcji CDR powyżej 241 złotych

Akcje CD Projekt na historycznych szczytach po Gamescom. Cyberpunk 2077 zdominował imprezę?

Podążając za tezą, że inwestujący w spółki gamingowe budują ich wycenę w oparciu o oczekiwania co do nowych tytułów, nikogo nie powinien dziwić fakt zeszłotygodniowego wybicia przez akcje CD Projekt (GPW: CDR) nowych maksimów historycznych. Spółka zapowiedziała między innymi wydanie Cyberpunka 2077 na platformę Google Stadia, 30 sierpnia ma pojawić się 15-minutowy gamplay gry (dostępne na platformach Mixer i Twitch), a 15 października Wiedźmin 3 zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch.

Wykres CD Projekt rósł praktycznie nieprzerwanie od początku targów Gamescom (oprócz środowej korekty po dwóch dniach dynamiczniejszej aprecjacji), dochodząc w piątek do ceny 241,5 zł za akcję. Poniedziałek otwierał się zdecydowanie niżej, jednak tuż przed zamknięciem sesji spółka ponownie powracała w okolice rekordowych poziomów.

cd projekt akcje CDR
Akcje CD Projekt na historycznych szczytach dzięki Gamescom. CDR D1

„Pomimo tego, że CD Projekt istnieje na rynku relatywnie krótki, bo dopiero od 20 lat, to w tym czasie zdążył zadebiutować na warszawskiej giełdzie i stworzyć pozycję, dzięki której jego kapitalizacja przekracza wyniki osiągane przez KGHM i w składzie indeksu WIG20 jest obecnie siódmym największym podmiotem pod względem łącznej wartości” – podsumowywał Leściorz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here