Naga MarketsCD PROJEKT S.A. to spółka holdingowa będąca komponentem mWIG40, zajmująca się produkcją gier opartych o markę Wiedźmin (obecnie jako studio CD PROJEKT RED, wcześniej CD Projekt RED Sp. z o.o.) zawierająca spółkę zajmującą się cyfrową dystrybucją gier przez internet do klientów na całym świecie (GOG Ltd.)

Stworzona przez CD PROJEKT S.A. seria gier o Wiedźminie, Geralcie z Rivii, sprzedała się w trzech częściach w liczbie przekraczającej aż 16 mln egzemplarzy. Studio CD PROJEKT RED jest jednym z najbardziej szanowanych twórców gier typu RPG. Zatrudnia ponad 250 światowej klasy polskich i zagranicznych specjalistów od grafiki, animacji, programowania i designu, a ma w planach w nie długim czasie zwiększyć zatrudnienie do 500 osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka uzyskuje bardzo dobre wyniki finansowe. W trzecim kwartale 2015 były spowodowane przede wszystkim sprzedażą Wiedźmina 3 Dziki Gon. Wyniki były gorsze niż w drugim kwartale 2015, w którym miała miejsce premiera gry, jednak wciąż bardzo dobre. Rok 2016 z pewnością będzie rokiem dużo spokojniejszym dla spółki, na ten rok nie jest planowana premiera żadnej gry, jednak w kwietniu ukaże się dodatek Krew i Wino, można też się spodziewać, iż pod koniec roku ukaże się edycja rozszerzona gry Wiedźmin 3, wraz z dwoma dodatkami. Prawdopodobnie, sprzedaż gry Wiedźmin 3 Dziki Gon oraz nowego dodatku będzie miała największy wpływ na wyniki.

CD PROJEKT S.A. posiada niższy wskaźnik ceny do zysku, niż zdecydowana większość spółek w sektorze, co przemawia za zakupem ich akcji. Jego wartość w trzecim kwartale 2015 roku obniżyła się względem wartości w drugim kwartale, mimo gorszych wyników sprzedaży w tym czasie. Rentowność kapitału własnego oraz rentowność aktywów również rośnie, co informuje nas o dobrej kondycji finansowej spółki. ROE w 2015/Q3 wyniósł 62.72% osiągnając znacznie lepszy wynik niż sektor (~ 10.74%)

2015/Q1 2015/Q2 2015/Q3
ROE -0.91% 58.38% 62.72%
ROA -0.57% 41.79% 49.28%

Po opublikowaniu wyników rocznych 10 marca spółka zamierza opublikować strategię na najbliższe lata. Prawdopodobnie będzie zawierać ona planowaną datę premiery nowej gry, jak również plan wydawniczy na kolejne 4 lata. Premiera gry Cyberpunk 2077 będzie miała miejsce prawdopodobnie w roku 2017. Tytuł ten należy – podobnie jak Wiedźmin 3 Dziki Gon – do tzw. kategorii AAA, czyli wysokobudżetowych przebojów o najwyższej jakości wykonania i potencjale sprzedażowym, jest to kolejny argument przemawiający za zakupem akcji CD PROJEKT S.A. z potencjałem wzrostu ich ceny w dłuższym terminie. W raporcie rocznym za 2015 rok inwestorzy spodziewają się dobrych wyników finansowych. Oczekuje się wzrostu zysku netto w porównaniu do roku 2014. Widzę potencjał wzrostu ceny akcji do poziomu 31 zł.

Autorem analizy jest Joel Szczepański członek grupy Taurus Investment Fund, o której można przeczytać w artykule: Czy grupa studentów pobije rynek? – śledź na bieżąco niezwykły projekt.

Ostatnia analiza techniczna spółki została wykonana 7 marca – również uważamy, że cena akcji CD Projekt ma szanse na dalsze wzrosty, dlatego we wczorajszym wydaniu “Zapisków giełdowego spekulanta” złożyliśmy zlecenie kupna.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzygotowania do FxCuffs – galeria zdjęć
Następny artykułGetin Noble Bank – już czas na wzrosty?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. He He i bardzo dobrze z tym zleceniem bo własnie w przyszłym tygodniu 15.03 .2016 zaczną sie spadki trafiliscie z tym zleceniem jak zwykle he he no ale kto slepemu bogatemu zabroni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here