Naga MarketsCD Projekt: Elon Musk znów tweetuje o Cyberpunku!Kurs akcji CD Projekt tym razem niemrawo zareagował na tweet Elona Muska, w piątek spadając o ponad 6% na fali wyprzedaży po czwartkowej imponującej zwyżce, nomen omen, częściowo wywołanej poprzednim wpisem ekscentrycznego milionera.

  • Elon Musk jest obecnie drugim najbogatszym człowiekiem na Ziemi
  • Jego majątek jest wyceniany na 181 mld dol.
  • Musk znany jest z częstego komentowania wydarzeń na rynkach, m.in. jego posty o Dogecoin wywołały olbrzymie wzrosty niszowej kryptowaluty

Elon Musk tweetuje o Cyberpunku

Akcje CD Projekt w porannej części piątkowej sesji na warszawskim parkiecie tanieją przed 10:00 o 6,5% do 341 zł tracąc znaczną część wczorajszej zwyżki, która doprowadziła kurs największego polskiego studia gamingowego do 365 zł na zamknięciu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czwartek notowania przez chwilę wystrzeliły nawet do okolic 376 zł, czyli poziomów obserwowanych po raz ostatni 10 grudnia, w dzień premiery Cyberpunka 2077.

CD Projekt: Elon Musk znów tweetuje o Cyberpunku!
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Właściwa część rajdu w czwartkowej sesji rozpoczęła się tuż przed 13:00, dosłownie moment po opublikowaniu przez Elona Muska tego tweeta:

Przypadek? Możliwe. Szalone wydarzenia na amerykańskiej giełdzie w tym tygodniu w związku z nieprawdopodobną zwyżką GameSpot dają podstawy do sądzenia, że tak. Wtedy, nieco oliwy do ognia emocji inwestorów dolał swoimi wpisami właśnie Elon Musk. Być może także w przypadku CD Projekt jego post mógł być tym impulsem, który przechylił szalę na rzecz wzrostów.

Modne w ostatnim tygodniu w USA pompowanie kursów spółek szortowanych przez duże fundusze miało według niepotwierdzonych informacji mieć także przełożenie na polską giełdę. Według Rejestru Krótkiej Sprzedaży KNF, przeciwko wzrostom akcji CD Projekt zajęte było aż pięć dużych pozycji krótkich. Pisaliśmy o tym tutaj: Spadki CD Projekt obstawia już 5 dużych funduszy według rejestru KNF. W piątek, zostały już tylko dwie.

Zatem, wczorajszą zwyżkę, która wyniosła notowania w górę o niemal 16%, uzasadnić można wyciśnięciem szortujących, a post Muska mógł być jedynie tą iskrą, która podsyciła zmienność na walorze.

Piątkowy wpis miliardera nie wywołał bowiem silnej reakcji rynku, a sesja przebiega raczej pod dyktando realizujących zyski po wczorajszym rajdzie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax 30 index | cdprojekt kurs | prognoza usd | wykres bitcoina | bml akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here