Naga Markets

CD Projekt dotarł do kluczowej strefy oporuKurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,14%. Akcje drożały o 1,66 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 148,88 zł. Jest to dobry wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił wczoraj około 1,89%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 146,84 zł.

Ważny opór

Notowania lidera branży gamingu w Polsce mają za sobą ponad 90% odbicie zainicjowane na początku września. Obecnie kurs oscyluje już w rejonie kluczowego oporu przy 150 zł na jaki składają się wcześniejsze dołki. Wydaje się, że nawet jeżeli dobre nastroje na spółce utrzymają się, obecne rejony mogą sprzyjać zainicjowaniu korekty.

cd projekt 18.11.2022
Notowania CD Projekt 18.11.2022

Pozytywna rekomendacja

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 24 października, podwyższyli rekomendację dla CD Projektu do “kupuj” ze “sprzedaj”, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 154 zł, co daje 30-proc. potencjał wzrostu kursu. “Zmieniamy zalecenie inwestycyjne na CD Projekt ze +sprzedaj+ do +kupuj+.

Dane ze Steam oraz ostatnie informacje ze spółki wskazują na istotną poprawę sprzedaży i zainteresowania Cyberpunkiem 2077 po publikacji patcha 1.6 i premierze serialu Cyberpunk: Edgerunners. Uważamy, że poprawa jakości gry stymuluje oczekiwany przez rynek poziom wolumenów oraz zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu finansowego dodatku Phantom Liberty (premiera w 2023 r.)” – napisano w raporcie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFunt pozostanie pod presją podwyżek podatków i cięć wydatków na Wyspach
Następny artykułWspółzałożyciel rosyjskiej kryptowalutowej piramidy finansowej został zatrzymany
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here