Naga MarketsEMRynki wschodzące mają trudny czas i poszły w odstawkę ze względu na konflikt w Ameryce Południowej czy kwestię Hongkongu twierdzi Maciej Leściorz z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 21 listopada 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na polski i zagraniczny rynek akcyjny, sytuację polskiego złotego i ropy naftowej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Polski złoty i rynki wschodzące w odwrocie, zyskuje ropa naftowa

Ropa naftowa w środę 20 listopada odnotowała silny wzrost, co sprawiło, że pod koniec tygodnia ropa Brent kosztuje 62 USD/brk., a WTI 57 USD/brk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek trochę przyzwyczaił inwestorów ropy do tego, że środy bywają ciekawe po publikacjach danych nt. zapasów. Dość duże ruchy pojawiały się w ostatnim czasie, nie inaczej było i tym razem. Wprawdzie oczekiwano wzrost zapasów i te zapasy wzrosły, ale mniej niż oczekiwano, dlatego wcześniej zdyskontowane prognozy pozwoliły na wzrost ropy o ponad 3 procent, co było największym impulsem od 2 tygodni – oznajmił Maciej Leściorz.

W ostatnim czasie brakuje zmienności na rynku walutowym, a konkretnie na funcie szterlingu. Brytyjska waluta pozostaje względnie silna na tle całego rynku, czy inwestorzy mają pewność co do wydarzeń związanych z wyborami parlamentarnymi i Brexitem?

Wątpię, aby mieli taką pewność. Media tak sugerują, ale raczej tak nie jest. Jeśli chodzi o złotego, to GBPPLN to najmocniejsza para w tym momencie. Im dłużej jesteśmy w okolicach 5,00 zł to zwiększa to szanse na kolejny impuls wzrostowy – dodał Łukasz Wardyn.

Niektórzy inwestorzy nadal twierdzą, że warto inwestować w zagraniczny rynek akcyjny na Wall Street, na którym jest niemal nieustająca hossa od 10 lat. Nasz rodzimy WIG20 raczej zawodzi w ostatnich latach, a w ostatnim tygodniu indeks pozostaje poniżej 2200 pkt.

W przeciwieństwie do rynku amerykańskiego, gdzie widzieliśmy kolejne historyczne szczyt, polski rynek pozostaje obciążony przez czynniki globalne. Inwestorzy nie skupiają się raczej na tym co dzieje się w polskiej polityce. Generalnie rynki wschodzące mają trudny czas i poszły w odstawkę ze względu na konflikt w Ameryce Południowej czy kwestię Hongkongu – zauważył Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here