Naga MarketsMiniony tydzień, gdzie każda sesja kończyła się w kierunku przeciwnym do poprzedniej. Mimo więc całkiem znacznych zmian jednosesyjnych, kurs nie wychodził poza obszar 1887-1995 pkt. Podwyższona zmienność z często niezdefiniowanym jednoznacznie kierunkiem może być sugestią dla ubijania dna po uprzednim spadku. Na wskaźnikach AT nie ma jeszcze sygnałdzień na krajowym rynku dla FW20 zapisał się jako naprzemienny układ zwrotów rynkowych nastrów umacniających tą tezę, raczej jest potwierdzenie, jak w przypadku MACD, na dalsze osłabianie kursu, wskaźnik jest bliski przebicia w dół poziomu równowagi.

WIG20 przechodzi w trend boczny

Na wykresie 60-min kurs instrumentu podejmował próbę górnego wybicia z ponad dwutygodniowego kanału spadkowego. Mimo mocnego naruszenia górnego ograniczenia kanału kurs ostatecznie obsunął się do jego wnętrza. Ale też granice kanału zdają się już nie określać tak wyraźnie punktów zwrotnych i następuję przejście w trend boczny o wspomnianych granicach 1887-1995 pkt. Brak wyraźnego trendu wertykalnego potwierdzają niskie wartości wskaźnika ADX (komponent DMI). Rozszerzając obszar tzw. zniesień ostatniej fali spadkowej o czwartkowy dołek, poziom 1995 pkt. zyskuje umocnienie w postaci zniesienia 50%.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie 60-minutowym

CD Projekt zdołował w piątek WIG20

W grupie spółek indeksu bazowego istny roller coaster utrzymuje się na akcjach CDPROJEKT, gdzie jednosesyjne zmiany ostatnich dwóch sesji odbywają się w tempie dwucyfrowym. Całość piątkowego spadku WIG20 można przypisać akcjom tej spółki, zmiany na pozostały podmiotach, chociaż przeważała liczba spółek spadkowych, niemal się bilansowały.

Ostatnio, głównie za sprawą wybranych spółek amerykańskich, jest głośno o wzmożonym popycie na walory będące przedmiotem krótkiej sprzedaży i m.in. ten czynnik wspierał zwyżkę cen CDPROJEKT. Na giełdach zagranicznych z końcem tygodnia przeważały spadki, mimo porannego odbicia w notowaniach kontraktów terminowych na główne indeksy ich zmiana w relacji do piątkowego popołudnia jest na minusie wpływając na słabszy sentyment przed otwarciem dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na globalne odczyty wskaźników PMI poszczególnych krajów.

Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | płatność blik co to | kurs złoty | notowania cd projekt | prognoza bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here