Naga MarketsAkcje CD Projekt w górę 23 maja 2019Cena akcji spółki CD Projekt wzrosła od początku roku o ponad 16% (choć w skrajnym momencie aprecjacja przekraczała 20%). Fakt ten sprawił, że wartość rynkowa producenta gier przekroczyła barierę 31 miliardów złotych czyniąc go jednocześnie drugą, największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, CD Projekt mógłby stać się wkrótce również drugą co do wielkości firmą produkującą gry w Europie, ustępując jedynie Ubisoft.


CD Projekt stanie się drugą co do wielkości firmą w branży gier w Europie?

Kapitalizacja polskiego giganta z branży gamingowej wynosi obecnie 31,2 mld PLN, co stanowi równowartość ok. 7,23 mld USD. Jeżeli wycena rynkowa spółki wzrosłaby do 8 miliardów dolarów, CD Projekt oficjalnie stał się drugą co do wielkości firmą w Europie, ustępującą jedynie Ubisoft.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki ogromnemu sukcesowi studia deweloperskiego CD Projekt Red, CD Projekt w ciągu ostatnich kilku lat ugruntował swoją pozycję jako wydawca gier najwyższej klasy, a ciężka praca wydaje się być opłacalna.

Dzięki odradzającemu się sukcesowi Wiedźmina 3: Dziki Gon, CD Projekt w ciągu zaledwie kilku miesięcy zwiększył swoją wartość o 1,2 miliarda dolarów. Było to spowodowane niedawnym wydaniem gry na konsole Nintendo, jak również emisją serialu na platformie Netflix, co po raz kolejny zwróciło uwagę na grę.  Jakby tego było mało, w 2021 roku ma się pojawić drugi sezon serialu.

Za wzrostami ceny akcji CD Projekt stoją także oczekiwania na sukces gry Cyberpunk 2077. Okazuje się, że mimo, iż premierę przesunięto o pięć miesięcy z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku, to jednak inwestorzy znacząco się tym nie przejęli.

Sytuacja techniczna na CDR

Spoglądając na notowania CD Projekt zauważymy, że cena akcji spółki spada w trakcie poniedziałkowej sesji o 2,27%. Choć jedna spadkowa świeca nie musi zwiastować końca hossy, to warto jednak zwrócić uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia, realnym zasięgiem dla dalszej deprecjacji mogłyby okazać się nawet okolice 291 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie).

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKoronawirus uderza w Europę – indeksy giełdowe mocno w dół
Następny artykułRopa i cena złota bez ciekawych sekwencji w tym tygodniu – Surowcowe.info
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here