Naga MarketsCD Projekt: dane sprzedażowe „Cyberpunka” bez reakcji rynku - zapiski giełdowego spekulantaPo zakończeniu czwartkowej sesji, CD Projekt podał informacje dotyczące sprzedaży gdy „Cyberpunk 2077”. Liczba kopii gry sprzedanych w ubiegłym roku wyniosła ponad 13,7 mln, z czego 73% sprzedano w wersji cyfrowej. Na PC i platformę Stadia sprzedano łącznie 56% kopii, 28% – na PlayStation 4 oraz 17% – na Xbox One. Pod względem regionów, najwięcej kopii trafiło do Ameryki Północnej (38%) oraz Europy (34%). Kolejne miejsca zajęły: Azja (20%), Ameryka Południowa (4) oraz Australia (3). Wynik nie zaskoczył i nie spowodował większego poruszania na rynku.

  • Poziom sprzedaży “Cyberpunka” nie zaskoczył rynków
  • Kluczowa kwestia to powrót gry do sklepu Sony

Może to wynikać z faktu, że pod koniec grudnia, spółka podała szacunkowe wyniki sprzedaży gry. Wtedy ilość sprzedanych kopii szacowana była na ponad 13 mln. Oznacza to, że sprzedaż w okresie pierwszego kwartału nie stała na najwyższym poziomie. To co istotne, spółka podała dalsze plany poprawy gry. CD Projekt planuje darmowy update edycji nextgen gry “Cyberpunk 2077” dla dotychczasowych konsolowych posiadaczy gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal spadki

Inne plany dotyczą mobilnej gry opartej na „Wiedźminie”, która ma pojawić się latem oraz fakt, że w przyszłym roku firma chce prowadzić na raz dwa projekty klasy AAA. Akcjonariuszom pozostaje czekać na pierwsze informacja o tych projektach oraz o powrocie „Cyberpunka” do sklepu Sony. Na wykresie cena powoli spada, co pokazuje, że rynek jest już mocno wyprzedany. Pojawienie się pozytywnych informacji powinno więc wywołać mocniejszą korektę.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here