Naga MarketsCD Projekt czarną owcą indeksu WIG20 po zakończeniu piątkowej sesjiW piątek kluczowe indeksy za Oceanem odnotowały delikatną przecenę. Wśród spółek wyróżniły się notowania Tesli, która zyskując niemal 6% ustanowiła nowe historyczne maksimum. Wzrost kursu spółki związany jest z wejściem do indeksu S&P 500 po sesji.

CD Projekt miał największy wpływ na spadek indeksu WIG20

Pozytywne doniesienia płyną z negocjacji dotyczących pakietu fiskalnego o wartości około 900 mld USD – strony zawarły porozumienie, a głosowanie ma odbyć się w najbliższych godzinach. Tymczasem z Europy docierają złe informacje, w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa m.in. w Wielkiej Brytanii WHO zaleca krajom zaostrzenie kontroli. W odpowiedzi na godzinę 11 planowane jest kryzysowe posiedzenie państw członkowskich UE. Dodatkowo już teraz państwa takie jak m.in. Niemcy, Włochy, Francja i Polska zawiesiły loty z Wielką Brytanią. W reakcji premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił nowy 4 poziom restrykcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowa sesja zakończyła się ponad 1%-owym spadkiem indeksu WIG20 oraz  mWIG40, jedynie indeks sWIG80 wybronił się przed głębszą korektą i zakończył dzień z minimalną przeceną. W indeksie blue chipów kolejny dzień z rzędu pod względem wartości obrotu jak i dynamiki zmian dominował CD Projekt, choć 12%-owy spadek zapewnił również podium pod względem rankingu najmocniej spadających walorów na głównym rynku. W piątek wieczorem Xbox złożył deklarację pełnego zwrotu kosztów posiadaczom wersji cyfrowej ze sklepu Microsoft Store. Sama spółka CD Projekt zaproponowała zwrot kosztów zakupu „Cyberpunka” każdemu kto wystąpi o zwrot do 21 grudnia niezależnie czy nabył wersję cyfrową czy fizyczną.

Lepsze informacje w branży gier płyną z debiutu PCF Group – spółka w pierwszym dniu notowań zyskała niemal 50% i znalazła się na 10 pozycji spółek o największym obrocie na sesji (62 mln zł). Największą zwyżkę spośród spółek z kluczowych indeksów odnotował Global Cosmed – producent wyrobów kosmetycznych zyskał przeszło 16% po informacji z czwartku o podniesieniu prognozy EBITDA z 28 mln zł do 35 mln zł. Z pozostałych tematów: 1) Grupa LPP m iała w III kw. 246,8 mln zł zysku netto wobec 236,4 mln zł rok wcześniej. 2) LIliad ogłosił przymusowy wykup akcji Play po cenie 39 zł i zamierza złożyć wniosek o wycofanie spółki z obrotu giełdowego.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here