Naga MarketsCD Projekt - Cyberpunk nadal z dużym potencjałem sprzedażowym - twierdzi Noble SecuritiesAnalitycy Noble Securities, w najnowszym raporcie, sprzed kilku dni, obniżyli wycenę dla CD Projekt do poziomu 388,49 zł, zalecając kupno akcji. W ocenie analityków premiera gry Cyberpunk 2077 to sukces marketingowy, gdyż w przedsprzedaży na grę złożono ponad 8 mln zamówień, co jest wynikiem znacznie przekraczającym oczekiwania rynku. Ich zdaniem jest to jednak równocześnie rozczarowanie, jeśli chodzi o jakość gry w wersji na konsole starszej generacji. Analitycy obniżyli prognozowany wolumen sprzedaży gry do końca 2020 r. z 18,8 mln do 15,5 mln egzemplarzy oraz szacowaną sprzedaż w ciągu dwunastu miesięcy od daty premiery z 27 mln do 23,1 mln egzemplarzy.

  • Cyberpunk sprzeda się w 15,5 mln sztuk do końca roku
  • Gra nadal ma bardzo duży potencjał sprzedażowy
  • Kurs blisko ostatnich minimów

„Pomimo rozczarowań części odbiorców, wersja Cyberpunka na PC uzyskuje wzrost pozytywnych ocen – z 71 proc. pozytywnych recenzji na Steam w dniu premiery, do 79 proc. na dzień sporządzenia aktualizacji rekomendacji” – dodano w raporcie. Autor raportu jest zdania, że spółka poradzi sobie z technicznymi problemami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal bez odbicia

To spowoduje, że gra wróci na bardzo owocną ścieżkę sprzedaży, gdyż sama gra ma nadal bardzo wysoki potencjał sprzedażowy i jest wysoko oceniana. Możliwe więc, że już pierwsze dane sprzedażowe lub opinie po wypuszczeniu patcha na starsze konsole, okażą się punktem zwrotnym dla notowań. Na razie brakuje impulsu do odbicia, a zejście poniżej minimum z 14 grudnia może doprowadzić do testu okolic 200 zł.

cd projekt

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here