Naga Marketswnioski z ost wpisu
Wnioski z ostatniego wpisu.

Wpis zaczynam screenem z wnioskami wysuniętymi w poprzednim wpisie. (Link – wpis z dnia 03-02-2015). Jestem zdania, że wszystkie w powyższych wniosków były słuszne. Przez niecały miesiąc czasu było mnóstwo innych okazji do zarobku – to argument dla pierwszego wniosku. Co do “przeważania” odniosę się w dalszej części wpisu. A trzeci wniosek kwalifikuje się do grupy “żelaznych wniosków”, które można śmiało zawiesić sobie nad biurkiem.

Gdybyśmy porównali zarobek dwóch inwestorów stosujących różne systemy inwestycyjne. Pierwszy stosuje system super wydajny, łapiący większość mocnych ruchów a drugi inwestor ma – nieco słabszy, ale do swoich decyzji inwestycyjnych wprowadził w pełni dopracowane zasady piramidowania posiadanych przez siebie akcji. Oczywiście nie jest to regułą, ale bardzo często zdarza się, że to ten drugi inwestor będzie mógł się pochwalić lepszymi wynikami.

Posiadanie akcji spółki będących w trendzie to żadna magiczna sztuka… Widzę sekwencja wyższych szczytów i dołków → kupuje akcje → i po problemie. Należy pamiętać o tym, że trend biegnie swoim życiem, ma swoje wzloty i upadki i oczywistym jest fakt, iż siła wzrostów jest o wiele silniejsza od spadków.

Kiedy cena akcji rośnie szybciej? (Czy zawsze muszę zadać pytanie, na które jest kilka odpowiedzi? 🙂 ) Pomijając sytuacje, kiedy cena akcji wybucha jak petarda po pojawieniu się spekulacyjnych informacji, to na pewno jedną z odpowiedzi na postawione pytanie jest zdanie, że cena przyśpiesza przy wybijaniu się z formacji liniowych. 

Taką formację widać wyraźnie na wykresie tygodniowym:150227-cdr-tyg

Trójkąt zwyżkujący – uważam, że to jest wystarczająca formacja, żeby skierować kurs akcji na północ. Zważywszy na fakt, iż cała formacja ukształtowała się nad wsparciem (pozioma, przerywana, pomarańczowa linia). Wcześniej mieliśmy do czynienia z wybicia z trójkąta symetrycznego (wzrost z ok. 6 zł na 16 zł – ok. 170 %).

Wszystko to, co napisałem powyżej, to sygnały długoterminowe. Scenariusz ma szansę na realizację, o ile popyt na akcje utrzyma się. W bliższej perspektywie czeka nas pokonanie oporu – spójrz na poniższy screen.

150227-cdr-d

Wnioski:

  • Jeżeli na Twoim rachunku maklerskim znajdują się akcje CDR – to dobrze – ciesz się wypracowanym zyskiem.
  • Jeżeli nosisz się z zakupem akcji – wstrzymaj się do reakcji na wspominany opór.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here