Naga Markets

CD Projekt [CDR], XTPL [XTP] – Gorące spółki dniaNieco pozytywniej zrobiło się w ostatnich dniach na akcjach CD Projektu. Producent gier podrożał o ponad 25%, wybijając krótkoterminową linię bessy. Niestety, przy teście oporu jakim jest poziom ostatniego wierzchołka trendu spadkowego, pojawiła się reakcja podaży. Powodem ostatniego podbicia notowań był bardzo udany debiut netfliksowego serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Dzięki niemu, znacząco wzrosło zainteresowanie grą wśród nowych odbiorców. Oficjalne dane mówią o najwyższym wzroście od 2 lat. Wspólna produkcja CD Projektu oraz japońskiego studia Trigger zbiera świetne recenzje. W niedzielę w grę grało jednocześnie ponad 85,5 tys. osób na samym Steamie.

To najwyższy wynik od stycznia 2021 r., czyli okresu popremierowego. Cyberpunk 2077 pierwszy raz od dawna znalazł się też na liście 10 najbardziej ogrywanych gier na Steamie. Warto jednak zaznaczyć, że z okazji debiutu serialu, producent przygotował promocję i obniżył cenę gry o 50%. To może tłumaczyć dlaczego pozytywna reakcja na wykresie była tylko chwilowa. „Za tę produkcję otrzymamy jednorazową zapłatę, która pokrywa koszty produkcji.Chwilowe odbicie 

Całość będzie miała niewielki pozytywny wpływ na nasze wyniki finansowe. Traktujemy ten projekt jako inwestycję w rozpoznawalność marki oraz nowe pole, na którym dużo się uczymy” – powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projekt SA.

cd projekt


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kolejny patent 

Kolejne pozytywne informacje przekazał wczoraj innowacyjny XTPL. Spółka otrzymała warunkowy patent Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dotyczący metody formowania linii o szerokości rzędu kilkuset nanometrów z wykorzystaniem opracowanego tuszu zawierającego nanocząstki srebra.

xtpl

XTB

W osobnym komunikacie XTPL podał, że złożył do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek patentowy w zakresie opracowanego przez XTPL rozwiązania technologicznego dotyczącego wydruku zaawansowanych trójwymiarowych połączeń elektronicznych o dużej gęstości upakowania. Na wykresie mamy chwilowe ale bardzo dynamiczne podbicia kursu, które niestety nie są kontynuowane po podawaniu pozytywnych informacji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułING BSK wpłaci 7,2 mln zł dodatkowej składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców
Następny artykułWIG 20 rośnie o 1,7%. Niepewne odbicia przed decyzją FOMC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here